Jagiellonia lepsza od Miedziowych / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Jagiellonia lepsza od Miedziowych 20 paź

Jagiellonia lepsza od Miedziowych

Piątkowe spotkanie 12. kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Jagiellonią Białystok a KGHM Zagłębiem Lubin zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:0.

20 paź 2023 22:30

W wyjściowej jedenastce Miedziowych doszło do dwóch zmian w porównaniu do ostatniego spotkania z Piastem Gliwice. Na prawej obronie mecz rozpoczął Mateusz Grzybek, który zajął miejsce Bartłomieja Kłudki. Z kolei w środku pomocy szansę dostał Tomasz Makowski, a na ławce usiadł tym razem Marko Poletanović.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze. Już w 3. minucie wydawało się, że jest rzut karny dla Jagiellonii. Na szczęście po analizie VAR jedenastka została anulowana. W 15. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Afimico Pululu, jednak skutecznie interweniował Sokratis Dioudis. Pierwsza groźna akcja Miedziowych miała miejsce po dwudziestu minutach gry. Kacper Chodyna bardzo ładnie wycofał piłkę do Sergieja Buletsy, a ten uderzeniem z okolicy szesnastego metra przeniósł piłkę nad poprzeczką bramkarza Dumy Podlasia. Chwilę później w naszym polu karnym dobrze odnalazł się Jarosław Kubicki, który oddał strzał, ale minimalnie chybił. Niestety gospodarze potwierdzili swoją dobrą formę w 28. minucie meczu. Po rzucie rożnym główkował Mateusz Skrzypczak i umieścił futbolówkę w bramce Miedziowych. Kilka minut przed przerwą na uderzenie z dystansu zdecydował się Dominik Marczuk, jednak piłka zatrzymała się na słupku. W 40. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Jagi. Jedenastkę pewnie na gola zamienił Afimico Pululu. Po trzech kwadransach gry Jagiellonia prowadziła więc 2:0.

Po zmianie stron pierwszą bardzo groźną okazję stworzyło KGHM Zagłębie. Ze skraju pola karnego uderzał Tomasz Pieńko, ale futbolówka nieznacznie minęła bramkę gospodarzy. W 65. minucie po koronkowej akcji gospodarzy strzał oddał Jarosław Kubicki, a Sokratis Dioudis z trudem wybił piłkę na rzut rożny. Niestety Jagiellonia po tym stałym fragmencie gry wyszła na trzybramkowe prowadzenie. Bartłomiej Wdowik strzelił bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego. W 80. minucie znakomitą kontrę znów wyprowadzili gospodarze. Po podaniu Afimico Pululu wyborną okazję miał Jose Naranjo, ale trafił on jednak w poprzeczkę. Był to ostatni akcent tego spotkania. Podopieczni Adriana Siemieńca po pewnym zwycięstwie awansowali na pierwsze miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy.

Jagiellonia Białystok 3-0 KGHM Zagłębie Lubin

Bramki: Mateusz Skrzypczak 28, Afimico Pululu 44 (k), Bartłomiej Wdowik 66

Jagiellonia: 1. Zlatan Alomerović - 16. Michal Sáček (82, 3. Dušan Stojinović), 72. Mateusz Skrzypczak, 17. Adrián Diéguez, 27. Bartłomiej Wdowik (87, 5. Bojan Nastić) - 7. Dominik Marczuk (68, 18. Tomasz Kupisz), 6. Taras Romanczuk, 8. Nené, 14. Jarosław Kubicki (87, 51. Alan Rybak), 28. José Naranjo (82, 99. Kristoffer Hansen) - 10. Afimico Pululu.

KGHM Zagłębie: 87. Sokrátis Dioúdis - 13. Mateusz Grzybek, 2. Bartosz Kopacz, 5. Aleks Ławniczak, 3. Mikkel Kirkeskov - 7. Kacper Chodyna (81, 17. Marek Mróz), 6. Tomasz Makowski (46, 20. Marko Poletanović), 8. Damian Dąbrowski, 16. Serhij Bułeca (46, 21. Tomasz Pieńko), 77. Mateusz Wdowiak (90, 11. Arkadiusz Woźniak) - 18. Juan Muñoz (68, 90. Dawid Kurminowski).

żółta kartka: Nené.

sędziował: Bartosz Frankowski.