Komplet punktów zostaje w Lubinie! / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Komplet punktów zostaje w Lubinie! 3 wrz

Komplet punktów zostaje w Lubinie!

Niedzielne starcie 7. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym KGHM Zagłębie Lubin podejmowało na własnym obiekcie drużynę Pogoni Szczecin zakończyło się zwycięstwem Miedziowych 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył kapitan, Bartosz Kopacz.

3 wrz 2023 17:00

Trener Waldemar Fornalik zdecydował się na dokonanie w składzie KGHM Zagłębia Lubin kilku zmian, względem ostatniego meczu rozgrywanego w Kielcach. Między słupkami od pierwszej minuty wystąpił powracający po kontuzji Sokratis Dioudis. W linii obrony ujerzliśmy Michała Nalepę i Mikkela Kirkeskova, natomiast miejsce na lewym skrzydle zajął Tomasz Pieńko.

Od początku spotkania odważnie do ataku ruszyła Pogoń Szczecin, jednak to Miedziowi w 7. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego stworzyli pierwszą groźną okazję. Główkował Bartosz Kopacz, ale niestety piłka poszybowała nad poprzeczką bramki Bartosza Klebaniuka. Znakomitą sytuację stworzyliśmy w 22. minucie gry. Po dośrodkowaniu w pole karne Kacpra Chodyny strzał głową oddał Tomasz Pieńko. Bartosz Klebaniuk z trudem obronił to uderzenie. Chwilę potem po prostopadłym podaniu Sergiya Buletsy w dogodnej okazji znalazł się Tomasz Pieńko, lecz w ostatniej chwili interweniował golkiper gości. W 42. minucie meczu po koronkowej akcji Miedziowych zza szesnastki oddał strzał Sergiy Buletsa. Tym razem piłka po uderzeniu pomocnika przeleciała obok słupka bramki przyjezdnych. Tuż przed przerwą niebezpiecznie odpowiedziała Pogoń Szczecin. Z dystansu uderzał Efthymios Koulouris, ale doskonale interweniował Sokratis Dioudis. W pierwszej połowie już nic więcej się nie wydarzyło. Drużyny schodziły do szatni przy bezbramkowym remisie.

Po zmianie stron indywidualną akcją na lewej stronie boiska popisał się Tomasz Pieńko. Jednak jego strzał trafił tylko w boczną siatkę. W 60. minucie gry precyzyjny strzał z rzutu wolnego oddał Damian Dąbrowski, ale pewnie to uderzenie obronił Bartosz Klebaniuk. Chwilę później po kreatywnym rozegraniu piłki ze skraju pola karnego z lewej nogi uderzyć spróbował Mateusz Grzybek. Tym razem futbolówka przeleciała nad poprzeczką gości. W 67. minucie dośrodkowywał w nasze pole karne Leo Borges, a tuż obok bramki strzeżonej przez Sokratisa Dioudisa główkował Efthymios Koulouris. W 77. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Miedziowi wyszli na prowadzenie. Podanie Sergiya Buletsy z narożnika boiska na gola zamienił Bartosz Kopacz. Pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry w dobrej sytuacji znalazł się Koulouris, ale kapitalną interwencją popisał się Bartosz Kopacz, który w ostatniej chwili oddalił niebezpieczeństwo. Podopieczni Waldemara Fornalika utrzymali swoje jednobramkowe prowadzenie do końcowego gwizdka sędziego, dzięki czemu zdobyli dziś cenne trzy punkty.

KGHM Zagłębie Lubin 1-0 Pogoń Szczecin

Bramka: Bartosz Kopacz 78

KGHM Zagłębie: 87. Sokrátis Dioúdis - 13. Mateusz Grzybek, 2. Bartosz Kopacz, 25. Michał Nalepa, 3. Mikkel Kirkeskov - 7. Kacper Chodyna (74, 11. Arkadiusz Woźniak), 6. Tomasz Makowski, 8. Damian Dąbrowski, 16. Serhij Bułeca, 21. Tomasz Pieńko (90, 39. Damjan Bohar) - 90. Dawid Kurminowski (75, 18. Juan Muñoz).

Pogoń: 81. Bartosz Klebaniuk - 28. Linus Wahlqvist, 68. Danijel Lončar (26, 41. Paweł Stolarski), 33. Mariusz Malec, 4. Léo Borges (80, 32. Leonárdo Koútris) - 73. Adrian Przyborek (59, 7. Rafał Kurzawa), 21. João Gamboa (59, 10. Luka Zahovič), 20. Alexander Gorgon, 22. Wahan Biczachczjan (80, 17. Mariusz Fornalczyk), 11. Kamil Grosicki - 9. Efthýmis Kouloúris.

żółte kartki: Nalepa - Przyborek, Wahlqvist, Biczachczjan, Zahovič, Kurzawa.

sędziował: Marcin Szczerbowicz.