Podział punktów w Lubinie / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Podział punktów w Lubinie 11 lis

Podział punktów w Lubinie

Dzisiejsze starcie KGHM Zagłębia Lubin z Widzewem Łódź rozgrywane w ramach 15. kolejki PKO BP Ekstraklasy zakończyło się remisem 1:1. Wynik meczu otworzył Mateusz Wdowiak, a w doliczonym czasie gry do wyrównania doprowadził Imad Rondić.

11 lis 2023 19:30

Od początku spotkania byliśmy świadkami wyrównanej gry z lekkim wskazaniem na Miedziowych. Jednak pierwszy groźny strzał w tym meczu oddali piłkarze przyjezdnych, a konkretnie Fabio Nunes. Na szczęście jego uderzenie przeleciało nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Sokratisa Dioudisa. Po chwili podopieczni trenera Waldemara Fornalika odpowiedzieli. Po dośrodkowaniu Tomasza Makowskiego dogodną pozycję miał Dawid Kurminowski, ale posłał futbolówkę nad poprzeczką bramki gości. W 23. minucie po składnej akcji Widzew Łódź strzelił bramkę, ale ostatecznie po analizie VAR gol nie został uznany ze względu na spalonego. Kilka minut później to KGHM Zagłębie było blisko objęcia prowadzenia. Po podaniu Sergiya Buletsy w doskonałej sytuacji znalazł się Mateusz Wdowiak. Tym razem minimalnie chybił i na tablicy wyników widniał ciągle bezbramkowy remis. W 43. minucie strzał zza pola karnego oddał Bartłomiej Kłudka. Ponownie jednak było to uderzenie niecelne. W pierwszej połowie już nic więcej się nie wydarzyło. Drużyny schodziły do szatni przy wyniku 0:0.

Po zmianie stron Miedziowi szybko mogli napocząć rywala. Kapitalne dośrodkowanie z prawej strony boiska wykonał Bartłomiej Kłudka, a główkował minimalnie nad poprzeczką Dawid Kurminowski. W 56. minucie gry faulowany w polu karnym był Dawid Kurminowski. Do jedenastki podszedł Damian Dąbrowski, a Henrich Ravas obronił strzał wychowanka KGHM Zagłębia. Na Szczęście do odbitej piłki przez golkipera gości doszedł jeszcze Mateusz Wdowiak i otworzył wynik spotkania. W 74. minucie wydawało się, że Widzew Łódź wyrównał po golu Marka Hanouska, ale po raz kolejny bramka dla gości strzelona była nieprzepisowo. Miedziowi ciągle byli na jednobramkowym prowadzeniu. Chwilę przed końcem regulaminowego czasu gry znakomitą kontrą popisała się drużyna trenera Waldemara Fornalika. Po prostopadłym podaniu Damjana Bohara do dogodnej okazji doszedł Dawidk Kurminowski, ale dobrze interweniował Hernich Ravas. W kolejnej akcji bramkarz Widzewa po raz kolejny uchronił swój zespół przed drugą straconą bramką Tym razem blisko pokonania golkipera przyjezdnych był Kacper Chodyna po uderzeniu z dystansu. W doliczonym czasie gry Widzew Łódź doprowadził do wyrównania. Wynik ustalił Imad Rondić, który strzałem głową pokonał Sokratisa Dioudisa. Chwilę potem sędzia zakończył ten mecz. Drużyny podzieliły się punktami.

KGHM Zagłębie Lubin 1-1 Widzew Łódź

Bramki: Mateusz Wdowiak 60 - Imad Rondić 90

KGHM Zagłebie: 87. Sokrátis Dioúdis - 27. Bartłomiej Kłudka, 2. Bartosz Kopacz, 5. Aleks Ławniczak, 13. Mateusz Grzybek - 77. Mateusz Wdowiak (77, 7. Kacper Chodyna), 6. Tomasz Makowski, 8. Damian Dąbrowski, 16. Serhij Bułeca (85, 17. Marek Mróz), 21. Tomasz Pieńko (77, 39. Damjan Bohar) - 90. Dawid Kurminowski.

Widzew: 1. Henrich Ravas - 7. Mato Miloš, 4. Mateusz Żyro, 15. Juan Ibiza (46, 2. Luís Silva), 14. Andrejs Cigaņiks - 22. Dominik Kun (70, 10. Fran Álvarez), 25. Marek Hanousek, 6. Juljan Shehu (90, 88. Ignacy Dawid) - 92. Fábio Nunes (84, 99. Imad Rondić), 9. Jordi Sánchez, 47. Antoni Klimek (70, 8. Dawid Tkacz).

żółte kartki: Dioúdis - Cigaņiks, Miloš.

czerwona kartka: Dioúdis.

sędziował: Daniel Stefański.