Trzy punkty jadą do Warszawy / Pierwszy zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Trzy punkty jadą do Warszawy 3 gru

Trzy punkty jadą do Warszawy

Dzisiejsze starcie KGHM Zagłębia Lubin z Legią Warszawa rozgrywane w ramach 17. kolejki PKO BP Ekstraklasy zakończyło się zwycięstwem przyjezdnych 3:0.

3 gru 2023 17:00

Niestety początek meczu w wykonaniu Miedziowych był fatalny. Legia Warszawa szybko ruszyła do ataku i już w 2. minucie spotkania po strzale z dystansu Rafała Augustyniaka i błędzie Szymona Weiraucha goście objęli prowadzenie. Szybko poszli za ciosem i chwilę później po zamieszaniu w polu karnym wynik podwyższył Radovan Pankov. KGHM Zagłębie próbowało od razu odpowiedzieć. Po dośrodkowaniu Dawida Kurminowskiego blisko bramki kontaktowej był Mateusz Wdowiak, ale piłka po jego strzale głową przeleciała tuż obok słupka. W 22. minucie gry mogło być już 3:0 dla Legii, na szczęście uderzenie Blaza Kramera znakomicie obronił Szymon Weirauch. Niespełna dziesięć minut przed przerwą w sytuacji sam na sam z golkiperem gości znalazł się Bartłomiej Kłudka. Niestety jego strzał minimalnie minął prawy słupek bramki strzeżonej przez Kacpra Tobiasza. Do przerwy już nic więcej się nie wydarzyło. Wojskowi schodzili do szatni z dwubramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron dłużej przy piłce utrzymywali się Miedziowi, ale nie przynosiło to korzyści w postaci dogodnych sytuacji bramkowych. W 61. minucie spotkania po zagraniu piłki ręką w naszym polu karnym sędzia podyktował rzut karny dla Legii Warszawa. Jedenastkę na gola pewnie zamienił Josue. Było już 3:0 dla przyjezdnych. Chwilę później Wojskowi mogli po raz kolejny zaskoczyć naszą defensywę. Tym razem jednak bardzo dobrą interwencją popisał się Szymon Weirauch. W 78. minucie gry po precyzyjnym dośrodkowaniu Sergiya Buletsy doskonałą okazję na bramkę miał Juan Munoz, który strzałem głową próbował pokonać Kacpra Tobiasza, ale uderzył niecelnie. Już w następnej akcji Hiszpan po raz kolejny znalazł się w dogodnej sytuacji, jednak jego uderzenie lewą nogą poszybowało tuż obok słupka bramki przyjezdnych. Był to także ostatni akcent tego spotkania. Legia Warszawa wywiozła z naszego terenu trzy punkty po pewnym zwycięstwie.

KGHM Zagłębie Lubin 0-3 Legia Warszawa

Bramki: Rafał Augustyniak 2, Radovan Pankov 4, Josué 64 (k)

KGHM Zagłębie: 22. Szymon Weirauch - 27. Bartłomiej Kłudka, 2. Bartosz Kopacz, 5. Aleks Ławniczak, 55. Luís Mata - 77. Mateusz Wdowiak (84, 39. Damjan Bohar), 6. Tomasz Makowski (60, 20. Marko Poletanović), 8. Damian Dąbrowski, 16. Serhij Bułeca (83, 17. Marek Mróz), 21. Tomasz Pieńko (72, 7. Kacper Chodyna) - 90. Dawid Kurminowski (72, 18. Juan Muñoz).

Legia: 1. Kacper Tobiasz - 12. Radovan Pankov (65, 55. Artur Jędrzejczyk), 8. Rafał Augustyniak, 3. Steve Kapuadi - 13. Paweł Wszołek (78, 17. Gil Dias), 99. Bartosz Slisz, 22. Juergen Elitim (90, 26. Filip Rejczyk), 33. Patryk Kun - 27. Josué (78, 86. Igor Strzałek), 9. Blaž Kramer, 20. Ernest Muçi (90, 39. Maciej Rosołek).

żółta kartka: Elitim.

sędziował: Piotr Lasyk.