Zagłębie Lubin | Official site | Polish Champion 1991, 2007

Aktualności

Kobiety: Porażka na inaugurację

28.08.2013 17:56 | Kategoria: Kobiety

W I kolejce nowego sezonu piłkarskiego Miedziowie podejmowały na własnym boisku AZS Wrocław. Zawodniczki trenerów Turkowskiego i Kowbela w swoim premierowym spotkaniu w Ekstralidze uległy AZS-owi Wrocław 0:2 (0:1)

Zagłębie Lubin - AZS Wrocław 0:2 (0:1)

Bramki: Aszkiełowicz 42' Płonowska 80'

Zagłębie: Bugajska - Skrzypacz, Ratajczak, Salwa, Bosacka - Okoń, Wojdat (46' Klimczak), Barlewicz, Marek (65' Chodyga), Kolar - Bochra (83' Mędrek)

AZS Wrocław: Bocian - Janicka , Sołtys, Ciesielska, Aszkiełowicz - Jaworek (75' Michalczyk), Wróblewska (90' Gradecka), Nazarczyk, Dereń (42' Szaj), Płonowska - Cichosz (87' Wijata)

żółte kartki: Kolar, Skrzypacz - Sołtys, Wijata, Nazarczyk

Pierwsze minuty spotkania upływały pod znakiem wspólnego "badania" swoich możliwości piłkarskich. Kibice zgromadzeni na Stadionie Górniczym oglądali wyrównane spotkanie, w którym brakowało strzałów na bramkę. Zagłębie swoją szansę miało po rzucie rożnym, ale idealnego podania nie przecięła żadna z zawodniczek. W 42 minucie swoją okazję na gola zamieniły piłkarki z Wrocławia. Wbiegająca w pole karne Aszkiełowicz uderzyła na bramkę Bugajskiej i dała prowadzenie AZS-owi.

Druga odsłona gry to zdecydowanie lepsza postawa Miedziowych. Piłkarki trenerów Turkowskiego i Kowbela raz po raz wędrowały pod pole karne przeciwniczek tworząc niebezpieczeństwo pod bramką Bocian. W 68' minucie idealną okazję do strzelenia gola miała Katarina Kolar, która nie wykorzystała sytuacji "sam na sam" z bramkarką. Przeciwniczki odpowiedziały kontratakiem, a swoje predyspozycje bramkarskie pokazała Bugajska. Kilkanaście minut później koronkową akcję przeprowadziły zawodniczki AZS-u. W polu karnym Zagłębia idealnie znalazła się Płonowska, która nie dała żadnych szans Bugajskiej. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie.

Źródło: m.magda/Zagłębie Lubin SA