Zagłębie Lubin | Official site | Polish Champion 1991, 2007

Aktualności

Čotra: Chcę dać drużynie to, co najlepsze

19.10.2013 22:32 | Kategoria: Pierwsza drużyna

Serbski obrońca KGHM Zagłębia Lubin od Đorđe Čotra od początku sezonu jest w dobrej dyspozycji. W ligowej potyczce z Widzewem Łódź zdobył kolejną bramkę w sezonie, dzięki czemu Miedziowi wygrali 3:1.

Bardzo dawno nie widzieliśmy, by Zagłębie przegrywające w meczu potrafiło się przebudzić i ostatecznie wygrać.
Đorđe Čotra:
 - Tak, słyszałem, że taki stan rzeczy utrzymywał się już od dawna. Nie graliśmy dzisiaj źle i pokazaliśmy, że Zagłębie jest dobrą drużyną. Jak przegrywa się z drużyną, która jest możliwa do ogrania, to oczywiście myśli są różne i nerwowość duża, ale po stracie gola zachowaliśmy spokój i zdobyliśmy bramki, które dały nam zwycięstwo. Jesteśmy silnym zespołem i Widzew się o tym przekonał.

Trener Lenczyk po remisie z Jagiellonią pewnie zwrócił wam uwagę na koncentrację w ostatnich minutach. Tymczasem wy w zaledwie osiem minut wypunktowaliście rywala – właśnie w końcówce.
- Trener zawsze nam powtarza, że gra się od pierwszej do ostatniej minuty, więc trzeba być bardzo skoncentrowanym. Dziś to my zagraliśmy dobrze w końcówce, stworzyliśmy ładne akcje i wykorzystaliśmy błędy gości.

Sama gra również uległa poprawie.
- Sztab szkoleniowy bardzo dobrze wykonuje swoją pracę. Nie jest tajemnicą, że bardziej niż brak umiejętności, to powodem naszych ostatnich niepowodzeń był brak wiary we własne możliwości po tych meczach, w których traciliśmy punkty w bardzo głupi sposób. Sztab trenuje nas przede wszystkim pod względem piłkarskim, ale również nie zapomina o tym, co siedzi w głowach zawodników. Wygrana w meczu z Widzewem była dla nas bardzo ważna i na pewno zaprocentuje to w kolejnych meczach.

Piłkarze nie lubią tego robić, ale muszę cię zapytać o to, jak oceniasz swoje występy w tym sezonie. Szybko przystosowałeś się do zmiany pozycji na boisku.
- Nie ukrywam, że jestem zadowolony z tego, jak na razie wygląda moja gra. Oczywiście – z kilku spotkań tego sezonu jestem niezadowolony. Muszę jeszcze wiele poprawić, cały czas trenować i podnosić swoje umiejętności. Grając w pomocy mam więcej możliwości gry w ofensywie, dlatego udaje mi się strzelać bramki. Jestem zadowolony, ale jak powiedziałem wcześniej, stać mnie na więcej.

Nasuwa się wniosek, że „Dżordż” to bardzo uniwersalny piłkarz.
- (śmiech) Nie mam problemu, gdy gram na pozycji skrzydłowego, ale szczerze mówiąc, to lepiej czuje się na boku obrony. To moja naturalna pozycja. Zawodnik gra tam, gdzie widzi dla niego miejsce trener. Ja cieszę się, że mogę grać w Zagłębiu Lubin i chcę dawać drużynie to, co najlepsze – grając na jakiejkolwiek pozycji na boisku.

Źródło: Zagłębie Lubin SA
Foto: Tomasz Folta