Duży sukces drużyny U15 27 cze

Duży sukces drużyny U15

W rozegranym dziś spotkaniu finałowym o Mistrzostwo Polski chłopców z rocznika 2003, zespół trenerów Piotra Stańko i Krzysztofa Ciuksy mierzył się Escolą Varsovia. Po bardzo dobrym i jednostronnym spotkaniu, młodzi adepci Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie wygrali 3:0, tym samym zostając najlepszym zespołem w Polsce w tej kategorii wiekowej.

27 cze 2018 15:08

Fot. Zagłębie Lubin S.A
Autor Zagłębie Lubin S.A

Udostępnij

Akademia

Do meczu, który zaplanowano w Pruszkowie zawodnicy "Miedziowych" przygotowywali się bardzo rzetelnie. Mając w pamięci choćby to, w jaki sposób stracili dwie bramki w spotkaniu półfinałowym (2:2 z Pogonią w Szczecinie), na murawę wybiegli niezwykle skoncentrowani. Było to widoczne już od pierwszych minut, gdzie gra była pod naszą kontrolą i to my częściej znajdowaliśmy się na połowie przeciwnika.

Już w 7. minucie groźnie uderzał Bukowski, ale jego strzał zatrzymał się na obrońcy Escoli. Przeciwnicy próbowali się zrewanżować tym samym i w 13. minucie jeden z ich graczy starał się zaskoczyć Zapałę, ale nasz bramkarz pewnie chwycił piłkę zmierzającą w światło bramki. Od tego momentu rosła jednak przewaga zawodników w pomarańczowych koszulkach. W 25. minucie dobrą piłkę w środku pola dostał Kusztal i mimo asysty rywali, przebiegł z nią kilkadziesiąt metrów i umieścił pewnie w siatce obok wybiegającego goalkeepera Escoli.

Zagłębie prowadziło 1:0 i w dalszym ciągu kontrolowało grę. Do przerwy wynik się utrzymał, ale nasi przeciwnicy, co zapowiadali w przerwie, zamierzali w drugiej części postawić wszystko na jedną kartę.

Tuż po zmianie stron ta taktyka mogła przynieść powodzenie. Błąd Czerwińskiego w 47  minucie, efektem czego Patryk Romanowski dostał piłkę od Gracjana Grota i z 5. metra próbował zaskoczyć Zapałę. Na szczęście dla nas, nie przymierzył zbyt dobrze i trafił wprost w bramkarza.

To podziałało mobilizująco na lubinian i już kilka minut później podwyższyliśmy prowadzenie. W 54. minucie Marcel Żurek wyłożył futbolówkę Patrykowi Kusztalowi, a ten wślizgiem umieścił ją pod nogami interweniującego Kamila Ptaka. Dosłownie 180 sekund później było już 3:0 dla Zagłębia. Jakub Malec przedarł się swoją stroną, wykorzystując bardzo dobre przyśpieszenie, wyłożył piłkę na piąty metr, a tam nogę dołożył ponownie Kusztal. Na nieco ponad dwadzieścia minut do końca wysokie prowadzenie naszych zawodników praktycznie decydowało o tym, kto zdobędzie tytuł mistrzowski.

Do końca tego spotkania nic się już nie zmieniło i ostatecznie Zagłębie Lubin pokonało Escolę Varsovia 3:0 i tym samym zdobyło Mistrzostwo Polski w roczniku 2003.