Zwycięstwo w finale Okręgowego Pucharu Polski 18 kwi

Zwycięstwo w finale Okręgowego Pucharu Polski

Drużyna KGHM Zagłębie II pokonała na wyjeździe zespół Orli Wąsosz 4:0, wygrywając tym samym mecz finałowy Pucharu Polski OZPN Legnica. Po dwie bramki dla "Miedziowych" zdobyli Jakub Ryś i Eryk Sobków. Jak spotkanie ocenił trener Jarosław Krzyżanowski?

18 kwi 2019 08:35

Akademia

Wyjazdowe spotkanie z Orlą Wąsosz rozpoczęło się o 17:00, na Stadionie im. Józefa Stefaniaka. Na finałowy mecz Okręgowego Pucharu Polski przyjechaliśmy bardzo młodym składem, z dużą liczbą juniorów. W pierwszej części spotkania zbudowaliśy kilka akcji, mogących zakończyć się zdobyciem bramki, jednakże każdej z podjętych prób brakowało nieco precyzji w końcowej fazie. Do szatni zeszliśmy bezbramkowo remisując. Po przerwie na boisku pojawiły się zmiany w szeregach "Miedziowych", które, jak się okazało w pomeczowej rozmowie z trenerem Jarosławem Krzyżanowskim, były planowane jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Roszady w składzie i kilka przekazanych od szkoleniowców KGHM Zagłębia II wskazówek, skutkowało zdobyczami bramkowymi. Wynik otworzył Jakub Ryś, który 20 minut później ponownie pokonał gk gospodarzy. Na listę strzelców wpisał się również Eryk Sobków, również notując dwa trafienia, w efekcie czego wygraliśmy z Orlą Wąsosz 4:0.

Jarosław Krzyżanowski, Trener KGHM Zagłębia II Lubin

- Zakładaliśmy przed tym spotkaniem, że chcemy dać chłopakom jak najwięcej pograć, stąd też duże roszady w składzie w drugiej odsłonie meczu. Mimo przewagi w pierwszej połowie, nie byliśmy w stanie zdobyć bramki. Przeciwnik starał się szybko wracać do defensywy, utrudniać nam grę, przy czym trzeba zaznaczyć, że graliśmy też trochę za wolno. Uwagi, które w przerwie przekazaliśmy chłopakom, przyniosły oczekiwane efekty. Przyjechaliśmy z bardzo młodym składem, z dużą liczbą juniorów, więc widać było różnicę wieku na boisku.
Cieszymy się z wygrania Okręgowego Pucharu Polski, ale już za chwilę swoje myślli przestawimy na kolejny ligowy mecz, w którym zagramy z Miedzią II Legnica. Czasu na odpoczynek mamy niewiele, ale jesteśmy do tego przygotowani, więc nie pozostaje nam nic innego, jak wyjść w sobotę na boisko i powalczyć o 3 punkty.