Polacy przegrali z Danią. Grali Ratajczyk, Dudziński i Zynek 8 paź

Polacy przegrali z Danią. Grali Ratajczyk, Dudziński i Zynek

Reprezentacja Polski do lat 19 przegrała ze swoimi rówieśnikami z Danii 1:3. Gole dla gości strzelali Hansen, Chukwuani i Kvistgaarden. Polacy odpowiedzieli trafieniem Dawida Kocyły. Kolejne spotkanie podopieczni Jacka Magiery rozegrają w poniedziałek i ponownie zmierzą się z Duńczykami. Swoje występy w dzisiejszym meczu zaliczyli również lubińscy zawodnicy.

8 paź 2020 17:04

Inne

Jako pierwszy na boisku pojawił się Daniel Dudziński, który zaraz po przerwie zmienił Jana Biegańskiego. Na kwadrans przed końcem z ławki rezerwowych wszedł Adam Ratajczyk, który zastąpił Jakuba Kałuzińskiego. W 84. minucie swoją szansę dostał Bartosz Zynek, zmieniając Daniela Szelągowskiego. Dodatkowo po meczu zawodnicy rozegrali serię rzutów karnych. W niej ponownie lepsi byli reprezentanci Danii i pokonali "biało-czerwonych" 5:4.

Polska - Dania 1:3 (k. 4:5) | U-19

Bramki: Dawid Kocyła 74 - Mads Kristian Hansen 3, Tochi Chukwuani 20, Mathias Kvistgaarden 44

Polska: 1. Bartosz Neugebauer (46, 22. Gabriel Kobylak) - 4. Łukasz Bejger, 19. Oskar Krzyżak (46, 5. Patryk Peda), 21. Jakub Niewiadomski - 23. Arkadiusz Pyrka (68, 13. Jakub Iskra), 17. Jakub Kałuziński (77, 16. Adam Ratajczyk), 6. Jan Biegański (46, 8. Daniel Dudziński), 10. Michał Rakoczy, 7. Daniel Szelągowski (84, 14. Bartosz Zynek) - 18. Aleksander Buksa (46, 9. Dawid Kocyła), 11. Filip Marchwiński.

Dania: 1. Jonathan Risbjerg Ægidius - 2. Mathias Voss (69, 5. Lucas Lykkegaard), 3. Thomas Kristensen (77, 4. Daniel Obbekjær), 19. Robin Dahl Østrøm (69, 15. Jacob Haahr), 18. Kristoffer Lund Hansen - 9. Tobias Bech (69, 13. Marcus Serup Hannesbo), 8. Mads Kristian Hansen, 7. Oliver Sørensen (77, 12. William Bøving), 6. Tochi Chukwuani (68, 17. Oliver Bjerrum Jensen), 11. Aral Simsir (69, 20. Alexander Lind) - 10. Mathias Kvistgaarde (77, 14. Frederik Christensen).

Sędzia: Szymon Lizak (Poznań).