Trener Miedziowych Ben van Dael i Damian Oko w kopalni ZG Lubin 8 maj

Trener Miedziowych Ben van Dael i Damian Oko w kopalni ZG Lubin

KGHM Zagłębie Lubin od początku sezonu realizuje kampanię „Miedziowa Tożsamość”, której głównym celem jest promocja klubu wśród pracowników kopalni, a także regionu Zagłębia Miedziowego wśród sympatyków piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy w całej Polsce. Tuż przed zakończeniem sezonu trener „Miedziowych” Ben van Dael oraz obrońca Damian Oko zjechali na głębokość ponad 500 metrów, aby osobiście zaprosić kibiców pracujących w kopalni „ZG Lubin” na mecz z Cracovią. Dzięki wizycie w Zakładach Górniczych przedstawiciele klubu mogli poznać realia pracy górników. Zarówno dla holenderskiego szkoleniowca, jak i naszego obrońcy, była to pierwsza podziemna wizyta.

8 maj 2019 15:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Inne

Ben van Dael oraz Damian Oko, po przejściu odpowiedniego szkolenia, zjechali pod ziemię na głębokość ok. 550 metrów, by tam przekonać się, w jakich warunkach na co dzień pracują górnicy z „ZG Lubin”. Przewodnikami tego dnia byli Nadsztygar górniczy ZG Lubin Krzysztof Hojdeczko oraz Nadsztygar górniczy Krzysztof Soszyński, którzy opowiedzieli o maszynach pracujących w poszczególnych rejonach oraz cyklu wydobycia rudy miedzi. Podczas wizyty Ben van Dael i Damian Oko osobiście wręczyli górnikom bilety na mecz z Cracovią Kraków.

Wśród górników znalazło się wielu fanów piłki nożnej. Ze względu na charakter pracy i zmechanizowanie pod ziemią, goście nie mieli jednak zbyt wiele czasu na rozmowy z pracownikami kopalni. Nadsztygar Hojdeczko oraz Nadsztygar Soszyński opowiadali w roli przewodników o specyfice pracy na poszczególnych stanowiskach oraz maszyn górniczych. Podziemny przejazd trenera i zawodnika odbył się na dziesięciokilometrowej trasie.

Już w środę 15 maja o godzinie 20:30 odbędzie się ostatni mecz sezonu na Stadionie Zagłębia. Nasi piłkarze podejmą podczas Cracovię. Serdecznie zapraszamy kibiców, mieszkańców Zagłębia Miedziowego, którym bliska jest #MiedziowaTożsamość, do wspierania KGHM Zagłębia Lubin w walce o bardzo ważne ligowe punkty. Do zobaczenia!