Ben van Dael pozostanie trenerem KGHM Zagłębia Lubin! 21 gru

Ben van Dael pozostanie trenerem KGHM Zagłębia Lubin!

Decyzją Pionu Sportowego oraz Zarządu Klubu, holenderski szkoleniowiec Ben van Dael pozostanie na stanowisku trenera pierwszej drużyny. 53-latek podpisał z Zagłębiem Lubin S.A. nowy kontrakt, który będzie obowiązywał do końca sezonu 2018/2019.

21 gru 2018 15:30

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Klub

Od momentu zwolnienia Mariusza Lewandowskiego oraz powołania Bena van Daela na stanowisko tymczasowego trenera KGHM Zagłębia, Pion Sportowy Zagłębia Lubin S.A. analizował sytuację na rynku i prowadził negocjacje z potencjalnymi kandydatami na stanowisko trenera pierwszego zespołu. Klub zapraszał ich także na mecze domowe i wyjazdowe, aby mogli oni bliżej przyjrzeć się drużynie. Włodarze klubu bacznie przyglądali się jednak pracy tymczasowego szkoleniowca.

Ben van Dael początki co prawda miał bardzo ciężkie, bo prowadzony przez niego zespół przegrał trzy kolejne mecze z rzędu, jednak ze spotkania na spotkanie lubinianie prezentowali się coraz lepiej.

Światełko w tunelu pojawiło się już w przegranym 2:3 spotkaniu z Wisłą Kraków, gdzie nasz zespół zaprezentował się w drugiej połowie ze znacznie lepszej strony i był blisko wywiezienia jednego, cennego punktu ze stadionu pryz ul. Reymonta. Następnie, po wyrównanej grze, lubinianie ulegli 0:1 mistrzowi Polski Legii Warszawa. Ostatnie trzy spotkania KGHM Zagłębia Lubin w tym roku, to dwa zwycięstwa (2:1 z Zagłębiem Sosnowiec i 4:0 z Jagiellonią Białystok) oraz remis 2:2 z będącym w dobrej dyspozycji Piastem Gliwice.

Bardzo ciężka praca, zauważalny postęp drużyny, zwyżka formy poszczególnych zawodników, a także dobra gra młodzieży spowodowała, że kilkanaście dni temu jednym z najpoważniejszych kandydatów do objęcia stanowiska pierwszego szkoleniowca został właśnie tymczasowy trener „Miedziowych”, Ben van Dael.

53-latek zaimponował Pionowi Sportowemu Zagłębia Lubin między innymi swoją wizją, pomysłem na drużynę, umiejętnością wprowadzania młodzieży z Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie, a także sposobem pracy, której efektem było wydźwignięcie zespołu z kryzysu i przerwanie serii ośmiu ligowych meczów bez zwycięstwa. Wartym podkreślenia jest również fakt, że mimo rozszerzenia zakresu obowiązków, praca van Daela w AP KGHM Zagłębie nie została zaniedbana.

Po dokonaniu bardzo szczegółowej analizy wszystkich kandydatur, Zarząd i Pion Sportowy Zagłębia Lubin S.A. podjęli jednogłośnie decyzję o kontynuowaniu współpracy z Benem van Daelem, który tym samym został oficjalnie szkoleniowcem „Miedziowych”. Warto nadmienić również, że to właśnie Bena van Daela miał na myśli Dyrektor Sportowy Michał Żewłakow, który w połowie grudnia w jednej z audycji radiowych WeszłoFM zasugerował, że Zagłębie Lubin osiągnęło porozumienie z trenerem i ogłosi jego nazwisko przed meczem z Cracovią.

Nowy opiekun „Miedziowych” ma za sobą wiele lat owocnej pracy w charakterze pierwszego trenera oraz asystenta. W swojej karierze pracował przede wszystkim z młodymi zawodnikami. W sezonie 2017/2018 prowadził Vittese Arnhem U-19, w przeszłości pracował także jako trener grup młodzieżowych i asystent trenera pierwszego zespołu w VVV Venlo oraz prowadził na poziomie Eerste Divisie pierwszy zespół Fortuny Sittard. Od 1 lipca pracuje w Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie jako szef szkolenia.

Veel geluk, Ben!

#PowodzeniaBen