Falubazowa Pigułka, czyli co słychać u naszych przyjaciół z ZIelonej Góry 20 lis

Falubazowa Pigułka, czyli co słychać u naszych przyjaciół z ZIelonej Góry

Czołem Miedziowi! Niezmiernie miło nam poinformować, że współpraca między Zagłębiem Lubin S.A. i Falubazem Zielona Góra wchodzi w kolejny etap. Prezesi naszych klubów spotkali się, porozmawiali i… działamy dalej! Jeszcze mocniej i intensywniej.

20 lis 2018 09:43

Fot. ZKŻ SSA
Autor ZKŻ SSA

Udostępnij

Klub

Pierwszym efektem naszej współpracy jest powrót do cyklu “Falubazowa Pigułka”. Najświeższe informacje z Zielonej Góry znajdziecie teraz także w każdy wtorek na oficjalnej stronie Zagłębia.

Żużlowcy Falubazu Zielona Góra po bardzo trudnym sezonie 2018 ostatecznie uratowali PGE Ekstraligę. Nie było to jednak proste zadanie. Drużyna przebrnąć musiała nie tylko przez fazę zasadniczą, ale także mecze barażowe. Margines błędu był więc minimalny. Na nasze nieszczęście, po drodze co chwilę spotykaliśmy różnego rodzaju trudności, jak m.in. kontuzje Alexa Zgardzińskiego, Sebastiana Niedźwiedzia i Patryka Dudka. Ostatecznie jednak udało się osiągnąć cel minimum, czyli utrzymać zespół w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Sezon 2018 dał nam nauczkę, a zarząd klubu szybko wyciągnął odpowiednie wnioski. W efekcie w minioną sobotę w zielonogórskim Amfiteatrze odbyła się prezentacja drużyny na sezon 2019. Drużyny, którą już teraz eksperci stawiają w gronie faworytów do miejsca na podium. Co złożyło się na takie opinie? Przede wszystkim wzmocnienie w osobach Nickiego Pedersena i Martina Vaculika. Ten pierwszy to jeden z najbardziej utytułowanych żużlowców, trzykrotny Mistrz Świata i wielokrotny medalista rozgrywek ligowych w Polsce. Duńczyk mimo wieku jest nadal w bardzo wysokiej formie, co potwierdził świetnym sezonem 2018. Vaculik to natomiast zawodnik młodego pokolenia, który od kilku sezonów zaliczany jest do najlepszych w speedwayu. Słowak dwa ostatnie lata spędził w Gorzowie, a teraz zdecydował się na zmianę otoczenia. Trzecim nowym żużlowcem w drużynie Falubazu jest junior Norbert Krakowiak. Skład drużyny uzupełniają ci, których oglądaliśmy w Zielonej Górze w sezonie 2018: nasi wychowankowie Patryk Dudek, Piotr Protasiewicz, Mateusz Tonder i Damian Pawliczak oraz Michael Jepsen Jensen, Sebastian Niedźwiedź i Mads Hansen. Piekielnie silna piątka seniorów robi wrażenie i gwarantuje jazdę na najwyższym poziomie w przyszłym roku.

Prezentacja Falubazu Zielona Góra w tym roku odbyła się w Amfiteatrze. To miejsce kultowe dla kibiców z Winnego Grodu. Tu nasza drużyna powróciła do historycznej nazwy i tu koniec kariery ogłosił Andrzej Huszcza - legenda Falubazu. Co zapamiętamy z sobotniej prezentacji? Efektowną oprawę multimedialną, głośny doping blisko 3500 kibiców czy prezentację nowego kevlaru. Swoje 5 minut na scenie miało także Zagłębie Lubin. Tego dnia w Zielonej Górze gościliśmy Prezesa Zarządu Zagłębia Lubin S.A. - Mateusza Dróżdża oraz Michała Żewłakowa - dyrektora sportowego lubińskiej drużyny. W towarzystwie Prezesa Zarządu ZKŻ SSA - Adama Golińskiego, poinformowali oni zgromadzoną publiczność o dalszej współpracy między dwoma klubami i zaprosili zielonogórskich kibiców na niedzielny mecz z Legią Warszawa.

Wszystkich kibiców KGHM Zagłębia Lubin zachęcamy do odwiedzania oficjalnej strony Falubazu!

zuzel.falubaz.com

1634500059 - 1634500049