Kongres Prawa Sportowego i Organizacji Imprez za nami! 24 lis

Kongres Prawa Sportowego i Organizacji Imprez za nami!

W piątek odbyło się na Stadionie Zagłębia wyjątkowe wydarzenie. W Kongresie Prawa Sportowego i Organizacji Imprez udział wzięło wielu uczestników i znakomitych osobistości. Oto, co działo się w miniony piątek na Stadionie Zagłębia.

24 lis 2018 17:33

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Klub

Kongres rozpoczął się od powitania uczestników i zaproszonych gości przez organizatorów – w tym Prezesa Zarządu Zagłębia Lubin S.A. – dr r.pr. Mateusza Dróżdża.

Od 09:30 do 11:00 trwał panel na temat zmian w regulacjach prawnych a organizacji i realizacji imprezy sportowej w Polsce. Podczas tego panelu swoją wiedzę i spostrzeżenia uczestnikom przekazywali: dr hab. Zbigniew Bukowski (Prorektor ds. finansów i organizacji Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Prezes Towarzystwa Sieci Naukowej Prawa Sportowego), mgr Szymon Raniszewski (Towarzystwo Sieci Naukowej Prawa Sportowego, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy), dr r.pr. Dominik Borek  (Zastępca Dyrektora Departamentu Turystyki Ministerstwo Sportu i Turystyki), dr r.pr. Mateusz Dróżdż (Uczelnia Łazarskiego, Zagłębie Lubin S.A.), oraz mgr Rafał Piechota (Zastępca dyrektora Biura Ministra Sportu i Turystyki Ministerstwo Sportu i Turystyki).

W drugim panelu uczestnicy mogli dowiedzieć się sporo z zakresu „Sport a administracja publiczna. Moderatorem panelu był Mateusz Dróżdż, a swoją wiedze przekazywali Łukasz Szeliga (Prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego), dr Piotr Pałaszewski (Uniwersytet Wrocławski), r.pr Dawid Szadaj (Kancelaria Radcy Prawnego Dawid Szadaj, Uniwersytet Gdański), mgr Wojciech Kiełbasiński (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu), mgr Katarzyna Siemion (Uniwersytet w Białymstoku), a także Batłomiej Gawrecki (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu).

Następnie uczestnicy spotkali się z Mirosławem Lisowskim, kierownikiem do spraw bezpieczeństwa Zagłębia Lubin S.A. oraz z Prezesem Zarządu Zagłębia Lubin S.A. dr Mateuszem Dróżdżem, gdzie dyskutowano o zadaniach związanych z bezpieczeństwem i organizacją imprezy masowej.

W panelu trzecim uczestnicy dowiadywali się nowości oraz dyskutowali na temat zarządzania i finansów w sporcie. Moderatorem panelu był dr adw. Adam Bułat (Towarzystwo Sieci Naukowej Prawa Sportowego), a swoje spostrzeżenia fachowym okiem przedstawili r.pr. Tomasz Dauerman Dauerman Kancelaria Prawa Sportowego i Gospodarczego, Polski Komitet Sportów Nieolimpijskich), dr inż. Mateusz Tomanek (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Towarzystwo Sieci Naukowej Prawa Sportowego), adw. dr Renata Kopczyk oraz dr Joanna Mikołajczyk - (Politechnika Wrocławska), mgr Monika Płaczkowska (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Sports Marketing Specialist LV BET Zakłady Bukmacherskie) oraz mgr Dominika Wróblewska (Uniwersytet Szczeciński).

W drugiej części panelu rozpoczęliśmy od wystąpienia Pawła Bugajewskiego na temat rynku transferów piłkarskich w Polsce. Następnie o finansowym fair play wypowiadał się mgr Bartłomiej Rosiak (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu), a następnie swoje wystąpienia kontynuowali r.pr Mateusz Stankiewicz (Kancelaria Radcy Prawnego Mateusz Stankiewicz), adw Grzegorz Knap (Legia Warszawa), mgr Jakub Jagiełło (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu).

W ostatnim panelu związanym z odpowiedzialnością prawną w sporcie moderatorem był dr hab. Zbigniew Bukowski z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy prof. nadzw., Prezes Towarzystwa Sieci Naukowej Prawa Sportowego. Jako pierwszy wystąpił r. pr. Adam Gilarski, który opowiedział o manipulowaniu wynikami meczów piłkarskich oraz niedozwolonych zakładach bukmacherskich w praktyce organów dyscyplinarnych PZPN (Rzecznik Dyscyplinarny PZPN), następnie  dr adw. Adam Bułat opowiedział o rzetelności postępowania dyscyplinarnego, w następnych minutach swoje wystąpienia kontynuowali r.pr Włodzimierz Głowacki (Kancelaria Głowacki i Wspólnicy Kancelaria Prawnicza, Przewodniczący Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN), mgr Łukasz Osiński/mgr Paweł Pierzyński (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu), zaś wystąpienia w panelach zakończył Hubert Taładaj (Uniwersytet Warszawski).

Kongres zakończył się dyskusją na wiele tematów, która była burzliwa i owocna. Po wszystkim uczestnicy zostali oprowadzeni po budynkach KGHM Zagłębia Lubin oraz Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie.

Pierwsze takie wydarzenie na Stadionie Zagłębia zakończyło się ogromnym sukcesem, o czym świadczą pochlebne opinie wielu uczestników kongresu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, współorganizatorom, partnerom oraz pozostałym osobom zaangażowanym w zakończony kongres. Do zobaczenia na Stadionie Zagłębia wkrótce!