Michał Żewłakow: Jesteśmy pod wrażeniem jakości van Daela 21 gru

Michał Żewłakow: Jesteśmy pod wrażeniem jakości van Daela

Decyzję o kontynuowaniu współpracy z Benem van Daelem w charakterze szkoleniowca pierwszej drużyny skomentował Dyrektor Sportowy Zagłębia Lubin S.A. Michał Żewłakow.

21 gru 2018 16:36

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Klub

- Cieszymy się z osiągnięcia porozumienia z Benem van Daelem. Chwilę potrwało, zanim drużyna pod wodzą nowego szkoleniowca złapała właściwy rytm, ale widać, że z meczu na mecz Zagłębie było mocniejsze. Monitorowaliśmy rynek oraz prowadziliśmy negocjacje z innymi kandydatami, ale równolegle obserwowaliśmy pracę Bena van Daela i rozwój zawodników. Piłkarze byli pod wielkim wrażeniem warsztatu Bena van Daela, relacji i sposobu komunikacji w drużynie oraz organizacji treningów. My również jesteśmy pod wrażeniem jakości tego szkoleniowca - powiedział Dyrektor Sportowy Zagłębia Lubin S.A., Michał Żewłakow.

- Patrząc na wyniki ostatnich meczów, można śmiało stwierdzić, że wygrała cierpliwość. Po analizie wielu kandydatur, uznaliśmy, że kontynuowanie współpracy z Benem van Daelem, to w obecnej sytuacji najlepsze rozwiązanie dla naszej drużyny pod wieloma względami - przede wszystkim, gdy mamy na uwadze kooperację z Akademią Piłkarską KGHM Zagłębie - dodał dyrektor "Miedziowych".

- Poznaliśmy Bena van Daela na tyle, że wiemy że jest gwarancją bardzo dobrej współpracy z akademią i wprowadzania uzdolnionych graczy do pierwszego zespołu. To bardzo ważne, biorąc pod uwagę model naszego klubu. W dodatku Ben pokazał, że prowadzeni przez niego zawodnicy potrafią grać skutecznie i widowiskowo. Ben jest trenerem odważnym, który nie boi się podejmować ryzyka i właśnie ktoś taki temu klubowi jest potrzebny.

- Na razie związaliśmy się z Benem van Daelem do końca sezonu, będzie on łączył funkcje w pierwszym zespole i akademii. Co przyniesie przyszłość - zobaczymy. Ostatnie miesiące pokazały, że tematy związane z obowiązkami van Daela w akademii funkcjonują bardzo dobrze, w dodatku sama akademia na obecności właśnie tego trenera w pierwszym zespole zyskała bardzo wiele.

- Przed nami jeszcze wiele meczów w tym sezonie. Na początku chcemy zapewnić sobie spokojny awans do pierwszej ósemki, a następnie w każdym kolejnym meczu walczyć o jak najlepsze rezultaty. Nie wiemy, gdzie w tabeli znajdziemy się na koniec sezonu, ale możemy zagwarantować, że spokojem i przede wszystkim bardzo ciężką pracą będziemy walczyć o jak najwyższą pozycję w ekstraklasie - zakończył Michał Żewłakow.