#KAPITAN2020 | Ľubomír Guldan przedłużył umowę z KGHM Zagłębiem! 20 kwi

#KAPITAN2020 | Ľubomír Guldan przedłużył umowę z KGHM Zagłębiem!

Jesteśmy dumni mogąc ogłosić, że kapitan KGHM Zagłębia Lubin Ľubomír Guldan związał się z naszym klubem nowym kontraktem. Umowa podpisana przez doświadczonego obrońcę oraz klub będzie obowiązywała do 30 czerwca 2020 roku.

20 kwi 2019 17:50

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Ľubomír Guldan trafił do KGHM Zagłębia Lubin w lipcu 2013 roku z Łudogorca Razgrad. Z „Miedziowymi” przeżywał wiele różnych momentów – smutnych i tych bardzo wesołych. Był między innymi przegrany z Zawiszą Bydgoszcz finał Pucharu Polski, spadek z Ekstraklasy, ale później między innymi wielki powrót do najwyższej ligi w Polsce, zdobycie brązowego medalu Ekstraklasy oraz gra w Lidze Europy przeciwko Slavii Sofia, Partizanowi Belgrad i SønderjyskE.

„Gula” nie tylko daje „Miedziowym” bardzo dużo pod względem sportowym, ale także przez wiele lat pełni w naszym klubie rolę mentora i nauczyciela. Spod jego skrzydeł wyszli niejako Jarosławowie – Jach i Kubicki. Ponadto, grając w parze z Ľubomírem, krok do przodu wykonali inni, bardziej doświadczeni zawodnicy.

Legendarny, 36-letni już „Ľubo”, dotychczas rozegrał dla KGHM Zagłębia Lubin aż 211 meczów. Zdobył w nich 10 bramek i zanotował sześć asyst.

Powodzenia, Kapitanie!