Artur Siemaszko wypożyczony do GKS-u Tychy 10 sty

Artur Siemaszko wypożyczony do GKS-u Tychy

Urodzony w 1997 roku napastnik KGHM Zagłębia Lubin Artur Siemaszko został wypożyczony do pierwszoligowej drużyny z Tychów, gdzie pozostanie do zakończenia rozgrywek Fortuna I ligi.

10 sty 2019 12:55

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Artur Siemaszko, który jest wychowankiem Orła Olsztyn, do KGHM Zagłębia Lubin przeszedł ze Stomilu Olsztyn przed rozpoczęciem sezonu 2013/2014. W pierwszym zespole „Miedziowych” 22-latek zadebiutował 14 sierpnia 2016 roku w zremisowanym 0:0 meczu 5. kolejki Ekstraklasy z Piastem Gliwice. Łącznie wystąpił w czterech meczach pierwszej drużyny (66 minut), zdecydowanie więcej grał w zespołach rezerw i U-19 z Centralnej Ligi Juniorów.

W trakcie swojego pobytu w Lubinie był także dwukrotnie wypożyczany do Stomilu, w którym na poziomie I ligi rozegrał 30 meczów, zdobył 11 bramek i zanotował dwie asysty.

W trwającym sezonie 2018/2019 22-letni piłkarz trenował z pierwszym zespołem, ale ze względu na kontuzję, której nabawił się na początku rozgrywek, występował jedynie w III-ligowych rezerwach naszego klubu. W obecnych rozgrywkach rozegrał sześć spotkań na trzecioligowych boiskach.

- Artur Siemaszko odchodzi do I-ligowego GKS-u Tychy, gdzie będzie mu zdecydowanie łatwiej o grę. Wierzymy, że na zapleczu LOTTO Ekstraklasy, gdzie już udowadniał swoją wartość, pokaże się z dobrej strony i pomoże nowemu zespołowi w osiąganiu dobrych rezultatów. Będziemy monitorowali postępy tego zawodnika na I-ligowych boiskach - powiedział Michał Żewłakow, Dyrektor Sportowy Zagłębia Lubin S.A.

„Siema”, życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za sportowy rozwój!