Kolejny tydzień, kolejne derby! | Przed meczem #ŚLĄZAG 25 lut

Kolejny tydzień, kolejne derby! | Przed meczem #ŚLĄZAG

Dziś, o godzinie 18:00 piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozegrają kolejne spotkanie w ramach 23. kolejki LOTTO Ekstraklasy. W trzecim wiosennym pojedynku podopieczni Bena van Daela zmierzą się ze Śląskiem Wrocław.

25 lut 2019 14:11

Kilka słów o Śląsku Wrocław

Pomimo tego, że oba zespoły znajdują się w grupie spadkowej, do derbowego starcia przystępują w odmiennych nastrojach. Gospodarze co prawda wygrali pierwsze spotkanie z Zagłębiem Sosnowiec, ale tydzień później musieli uznać wyższość Wisły Kraków. Być może te dwa mecze wyglądały tak różnie ze względu na okoliczności, które w nich zachodziły.

Na inaugurację rundy wiosennej wrocławianie szybko otworzyli wynik spotkania (bramka Arkadiusza Piecha na 1:0 już w siódmej minucie), a potem z pomocą ruszył Georgi Gabedava, który po niespełna dwóch kwadransach obejrzał dwie żółte kartki i musiał opuścić boisko. Wynik na 2:0 w 79. minucie ustalił Mateusz Radecki.
Spotkanie z Wisłą miało nieco inny przebieg, choć trzeba przyznać, że Śląsk wykreował sobie sytuacje, które mogły pozwolić na doprowadzenie do wyrównania. Swoje okazje zmarnowali m.in. Marcin Robak i Lubambo Musonda. Jedynego gola w meczu zdobył Jakub Błaszczykowski, który pewnie egzekwował rzut karny.

Po dwudziestu dwóch kolejkach podopieczni Vítězslava Lavički zajmują 14. miejsce w tabeli i mają jedynie punkt przewagi nad strefą spadkową.

… i o KGHM Zagłębiu

Dwa mecze, sześć punktów i niezła, ofensywna gra. Po zwycięstwie w Poznaniu podopieczni Bena van Daela pewnie pokonali Miedź i coraz pewniej kroczą ku górnej ósemce.
W niedzielne popołudnie „Miedziowi” zaliczyli imponujące otwarcie spotkania. Po niespełna dwudziestu minutach było już 2:0, po golu Bartłomieja Pawłowskiego i samobójczym trafieniu Miljkovicia. Od tego momentu piłkarze KGHM Zagłębia zwolnili tempo i pewnie kontrolowali przebieg meczu. Trzecią bramkę zdobył Filip Jagiełło, który strzałem z 30 metrów pokonał Kanibolotskiego, jednocześnie ustalając wynik na 3:0.

Niedzielna wygrana lubinian pozwoliła na zachowanie realnych szans na awans do grupy mistrzowskiej. W tym momencie strata do ósmej Pogoni Szczecin to pięć punktów, ale wszystko może się zmienić po dzisiejszym spotkaniu.

Starzy znajomi

W kadrze zespołu z Wrocławia znajduje się dwóch zawodników, w przeszłości reprezentujących KGHM Zagłębie Lubin. Mowa oczywiście o Đorđe Čotrze, który grał w Lubinie przez ponad cztery lata oraz Arkadiuszu Piechu, występującym w miedziowej koszulce w sezonie 2013/2014. O ile Serb nie zagra w dzisiejszym spotkaniu z powodu zawieszenia na czerwoną kartkę, tak Piech z pewnością może stanowić zagrożenie dla naszych obrońców. A kto jeszcze może okazać się bohaterem derbów? Zobacz, co pisaliśmy na temat Jakuba Łabojki ze Ślaska i Bartosza Slisza z KGHM Zagłębia Lubin.