Korona klubem debiutów 19 maj

Korona klubem debiutów

Aż czterech zawodników w kadrze trenera Lewandowskiego swoje debiuty w Zagłębiu zanotowało przeciwko Koronie Kielce. Co najciekawsze - każdy z nich zrobił to w innym spotkaniu. Czy jutro do Łukasza Janoszki, Daniela Dziwniela, Bartłomieja Pawłowskiego i Dawida Pakulskiego dołączy kolejny debiutant? A przypomnijmy, że trener przecież także debiutował w starciu z Koroną.

19 maj 2018 19:45

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin

Udostępnij

Ekstraklasa

Najwcześniej swój debiut w barwach Zagłębia zanotował Łukasz Janoszka. "Ecik" do Lubina przeniósł się w przerwie zimowej sezonu 2013/2014 z Ruchu Chorzów. Na debiut nie musiał czekać zbyt długo, bo już w pierwszym meczu rundy wiosennej wyszedł na murawę. Padło akurat na pojedynek z Koroną Kielce.

W wyjazdowym spotkaniu w lutym 2014 roku Zagłębie długo prowadziło po golu Davida Abwo, ale w drugiej połowie wyrównał Jacek Kiełb. By ratować zwycięstwo trener Lenczyk na boisko posłał debiutanta Janoszkę, ale wynik nie uległ już zmianie. Debiut jednak "Ecik" zaliczył.

Podobnie jak latem 2016 Daniel Dziwniel. Wtedy nowy nabytek Miedziowych, którzy z powodzeniem rozpoczynali swoją przygodę w eliminacjach Ligi Europy. Trener Stokowiec starał się szafować siłami swoich podopiecznych i po meczu w Belgradzie dał odpocząć kilku piłkarzom. Dorde Cotra - etatowy lewy obrońca - co prawda zagrał na inaugurację sezonu, ale na kwadrans przed końcem zmienił go "Dziwny". Wtedy na tablicy widniał już wynik 4:0, który utrzymał się do ostatniego gwizdka.

Dwa kolejne debiuty to już bieżący sezon. O występie Bartłomieja Pawłowskiego w 1. kolejce tego sezonu już wspominaliśmy. Zagłębie dzięki jego rajdowi wywalczyło rzut karny i w efekcie wygrało 1:0.

Nieco dłużej na swój debiut w Zagłębiu musiał natomiast poczekać Dawid Pakulski. On pierwszy raz zagrał dokładnie w tym samym meczu, w którym Mariusz Lewandowski debiutował na ławce trenerskiej Miedziowych. W pucharowym starciu "Paka" pojawił się na boisku, ale nie wspomina tego meczu zbyt dobrze, bo Zagłębie przegrało 0:2 i pożegnało się z rozgrywkami. Niemniej jednak w pamięci 20-latka tamto spotkanie na pewno pozostanie.

Jutro kolejny mecz w Kielcach, który zakończy bieżący sezon. Czy można spodziewać się kolejnych debiutantów? Odpowiedź już za 24 godziny.