O trzy punkty w Płocku 29 mar

O trzy punkty w Płocku

Już dziś o godzinie 18:00 KGHM Zagłębie Lubin zagra na wyjeździe z Wisłą Płock. Lubinianie powalczą o trzecie zwycięstwo na wiosnę.

29 mar 2019 13:04

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Grająca z nami w 27. kolejce LOTTO Ekstraklasy Wisła Płock znajduje się w trudnej sytuacji. Wszystko za sprawą tego, że po 26 meczach zajmuje 15. pozycję w ligowej stawce. Drużyna z Płocka jest zdeterminowana do tego, by kosztem ładnego stylu, w końcu zacząć zdobywać punkty. Wisła pokazała, że potrafi grać efektywnie w między innymi w rozgrywanym w Płocku meczu z Cracovią.

W historii pojedynków „Nafciarzy” z „Miedziowymi”, częściej wygrywali nasi zawodnicy. W rozgrywanym na jesień meczu padł wynik remisowy 3:3. Lubinianie za sprawą Filipa Starzyńskiego i Bartłomieja Pawłowskiego wyciągnęli w ostatnich dziesięciu minutach meczu wynik z 1:3 na 3:3. Szerzej o historii pojedynków możecie przeczytać poniżej.

W obu drużynach szkoleniowcy nie będą mieli większych problemów przy skompletowaniu składów, bowiem po urazach i zawieszeniach do dyspozycji są między innymi Mateusz Szwoch z Wisły Płock czy też Maciej Dąbrowski z KGHM Zagłębia Lubin. Kibu Vicuna nie będzie mógł jedynie skorzystać z Cezarego Stefańczyka, który zawieszony jest za uderzenie sędziego. Ben van Dael ma do dyspozycji wszystkich piłkarzy.

Mecz z Wisłą Płock rozpocznie zmagania w tej kolejce LOTTO Ekstraklasy. Liczymy na to, że w meczu z drużyną z Płocka uda nam się zwyciężyć, przybliżyć do górnej ósemki oraz sprawdzić radość kibicom z okazji zbliżającego się weekendu.