Paweł Karmelita: Udało nam się zrehabilitować za porażkę we Wrocławiu 5 mar

Paweł Karmelita: Udało nam się zrehabilitować za porażkę we Wrocławiu

Na pomeczowej konferencji prasowej II trener KGHM Zagłębia Lubin Paweł Karmelita, który zastąpił zawieszonego Bena van Daela, był bardzo zadowolony ze zdobycia trzech punktów przez drużynę „Miedziowych”. II trener wspomniał także o tym, że zdobycie kompletu oczek z liderem to dobra rehabilitacja po przegranych derbach ze Śląskiem Wrocław.

5 mar 2019 06:22

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Piotr Stokowiec (Lechia Gdańsk)

- Był to mecz, którego na pewno nie musieliśmy przegrać. Myślę, że sprawiedliwy byłby remis, ale trudno w piłce nożnej szukać sprawiedliwości. Próbowaliśmy grać piłką, KGHM Zagłębie wykorzystywało nasze straty, które kończyły się groźnymi kontratakami. Uważam, że w ostatniej minucie meczu powinien zostać podyktowany rzut karny dla nas, ale sędzia nie zdecydował się na skorzystanie z VAR-u. Nie chciałbym wchodzić w kompetencje arbitrów, ale z mojego punktu widzenia był to ewidentny rzut karny. Nie szukam jednak usprawiedliwienia – gratuluję KGHM Zagłębiu, a my gramy dalej.

Paweł Karmelita (KGHM Zagłębie Lubin)

- Wygraliśmy bardzo ważny mecz. Bardzo zależało nam na zmazaniu plamy po nieudanym meczu we Wrocławiu. Udało nam się to, więc jesteśmy bardzo szczęśliwie. Za nami bardzo trudny mecz z liderem, który momentami prowadził grę. Koniec końców trzy punkty zostają w Lubinie, co jak wspomniałem wcześniej, bardzo nas cieszy. Od jutra skupiamy się już tylko na kolejnym, bardzo trudnym meczu z Pogonią Szczecin.