Prasa o bezbramkowym remisie z Arką Gdynia 18 mar

Prasa o bezbramkowym remisie z Arką Gdynia

Sprawdziliśmy, jakie informacje pojawiły się w prasie i portalach internetowych po naszym niedzielnym meczu z Arką Gdynia. Zachęcamy do lektury naszego cotygodniowego „Przeglądu prasy”.

18 mar 2019 13:49

Sport

„Pretensje tylko do siebie”

W Gdyni najniżej kłaniają się Pavelsowi Steinborsowi, który w końcówce spotkania dwoma kluczowymi interwencjami uratował punkt dla swojej drużyny.  […] Podopieczni Zbigniewa Smółki ani myśleli, aby wygrać to spotkanie. Nadrzędnie zabezpieczali tyły i starali się wybijać rywala z rytmu.

Więcej w wydaniu papierowym Jakub Kubielas.

Przegląd Sportowy

„Kluczyk do odblokowania”

Goście nie przegrali pierwszy raz w tym roku, ale w końcówce mieli furę szczęścia! […] Gospodarze prowadzili grę, a goście próbowali im przeszkadzać. Przez pół godziny zdawało się, że miejscowi przeprowadzą skuteczną akcję, ale pod koniec pierwszej połowy gdynianie napędzili im trochę stracha, a przed stratą gola uratował ich bramkarz i słupek.

Więcej w wydaniu papierowym Antoni Bugajski.

Gazeta Wrocławska

„Szachy zamiast piłki”

Zagłębie Lubin w 2019 roku zdobyło w LOTTO Ekstraklasie 12 punktów na 15 możliwych („Miedziowi” przegrali tylko w derbach ze Śląskiem Wrocław przyp. red.) i było zdecydowanym faworytem w spotkaniu z Arką, która wiosną ma na koncie komplet… porażek.

Więcej w wydaniu papierowym Piotr Janas.

Słowo Sportowe

„Po przyjacielsku”

Gromkie „Zagłębie gol, gol, gol, gol, gol” śpiewane w niedzielne popołudnie przez lubińskich kibiców nie pomogło. „Miedziowi” bezbramkowo zremisowali na własnym boisku z Arką Gdynia i wypadli z czołowej ósemki LOTTO Ekstraklasy. Dla „Arkowców” to pierwszy punkty w tym roku.

Więcej w wydaniu papierowym Arkadiusz Barski.

Sport.trojmiasto.pl

„Zagłębie Lubin - Arka Gdynia 0:0. Pierwszy wiosenny punkt’

Piłkarze Arki Gdynia zremisowali na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 0:0. To pierwszy punkt wiosną żółto-niebieskich. Dzięki niemu Zbigniew Smółka, który w niedzielę miał imieniny, pracować będzie dalej, mimo że było to 11. spotkanie z rzędu bez wygranej jego podopiecznych. Szkoleniowiec może cieszyć się z gry defensywnej, pierwszy raz od 11 listopada ukończenia pojedynku na zero z tyłu, kapitalnej interwencji w doliczonym czasie Pavelsa Steinborsa. W ofensywie zdecydowanie przeważali gospodarze, ale brakowało im skuteczności, dokładności i szybkości, a dwukrotnie strzelali w słupek.

Więcej

Mkszaglebie.pl

Podział punktów w meczu przyjaźni | Zagłębie Lubin 0:0 Arka Gdynia

Zagłębie Lubin bezbramkowo zremisowało na własnym boisku z Arką Gdynia. Mecz przyjaźni stał pod znakiem zdecydowanej boiskowej dominacji Zagłębia, która jednak nie przełożyła się na zdobycie pełnej puli punktów. Ogromną przewagę mieliśmy też w stałych fragmentach gry, ale żadnego z nich nie udało się wykorzystać.

Więcej

Dziennik Bałtycki

„Fatalna passa Arki Gdynia przełamana. Żółto-niebiescy zdobyli cenny punkt z Zagłębiem w Lubinie”

Po mało porywającym spotkaniu i niemrawej grze gdyńska Arka dość szczęśliwie zremisowała wczoraj bezbramkowo na wyjeździe z Zagłębiem Lubin. Tym samym przerwana została w przypadku żółto-niebieskich czarna seria pięciu porażek z rzędu. Przed zaplanowaną przerwą w rozgrywkach, związaną z występami reprezentacji Polski, powinno dać to impuls ekipie Zbigniewa Smółki do mocnej pracy i znaczącej poprawy dyspozycji zespołu, bowiem tylko to może dać nadzieję na skuteczną walkę o utrzymanie.

Więcej

Sport.onet.pl

„Remis w Lubinie. Arka przerwała serię porażek”

Zagłębie Lubin bezbramkowo zremisowało z Arką Gdynia w meczu 26. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Podopieczni Zbigniewa Smółki przerwali serię pięciu porażek.

Więcej

Gol24.pl

„Bezbarwnie i bez bramek, choć z szaloną końcówką. Podział punktów w Lubinie”

Lotto Ekstraklasa. Zagłębie Lubin bezbramkowo zremisowało z Arką Gdynia. Był to jeden ze słabszych meczów w tym sezonie, a emocji było jak na lekarstwo. Arka ostatni raz wygrała w lidze 26 listopada i ma tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową.

Więcej

Miedziowe.pl

„Ogromny niedosyt. Remis jak porażka”

Niedzielna sielanka udzieliła się chyba piłkarzom Zagłębia i Arki. O pierwszej połowie można powiedzieć, że się odbyła. Ciekawiej było za to w drugiej. Bliżej zwycięstwa byli Miedziowi. Gdyby Filip Starzyński z rzutu wolnego nie trafił w słupek, a Patryk Szysz wykorzystał w końcówce "setkę" - Zagłębie spokojnie pokonałoby Arkę umacniając się na ósmym miejscu w tabeli. Tak się jednak nie stało i lubinianie wpadli znów do grupy spadkowej.

Więcej

Pilkanozna.pl

„Zagłębie Lubin na remis z Arką Gdynia”

Arka wciąż pozostaje bez ligowej wygranej w 2019 roku. W niedzielnym spotkaniu 26. kolejki Lotto Ekstraklasy zespół z Gdyni bezbramkowo zremisował z Zagłębiem Lubin na wyjeździe.

Więcej

Sportowefakty.wp.pl

„Zagłębie L. - Arka: bramka za krótka o szerokość słupka”

KGHM Zagłębie Lubin choć przeważało nie zdołało strzelić bramki Arce Gdynia. Trzy razy Pavelsa Steinborsa uratował słupek. Ostatecznie spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.