Rundę finałową rozpocząć od zwycięstwa! 19 kwi

Rundę finałową rozpocząć od zwycięstwa!

W sobotę 20 kwietnia 2019 roku o godzinie 18:00 KGHM Zagłębie Lubin zagra w pierwszym meczu rundy finałowej LOTTO Ekstraklasy 2018/2019. „Miedziowi” na swoim terenie zmierzą się z Pogonią Szczecin – 7. zespołem w ligowej tabeli.

19 kwi 2019 11:57

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Powtórzyć wynik z marca

W obecnym sezonie graliśmy z Pogonią Szczecin dwukrotnie. W pierwszym meczu, który był rozgrywany w Lubinie, nie zagraliśmy najlepiej i przegraliśmy 0:2. To spotkanie pamięta zapewne dobrze Jakub Mares. Czeski napastnik na niedługo po rozpoczęciu gry zderzył się z jednym z rywali i doznał kontuzji kości jarzmowej, przez co pauzował przez następnych kilka tygodni.

Zdecydowanie lepsze humory lubinianie mieli po marcowym rewanżu. Podopieczni Bena van Daela zagrali odważnie, z polotem i po bramkach Damjana Bohara, Filipa Starzyńskiego i Patryka Tuszyńskiego wygrali z „Portowcami” 3:0.

Zagramy 46. mecz

Dotychczas z zespołem Pogoni Szczecin graliśmy 45-krotnie. Licząc wszystkie pojedynki, więcej zwycięstw na koncie mają lubinianie. Więcej szczegółów dotyczących historii meczów przedstawiliśmy w poniższym artykule.

Bez Guldana, wraca Slisz

W meczu 31. kolejki LOTTO Ekstraklasy z Pogonią Szczecin niestety nie zagra kapitan „Miedziowych” Lubomir Guldan. „Gula” w meczu z Wisłą Kraków otrzymał 4. żółtą kartkę w sezonie, przez co na spotkanie z „Portowcami” jest zawieszony. Dobrą informacją jest natomiast to, że do kadry po jednomeczowej pauzie ma szansę wskoczyć pomocnik Bartosz Slisz.

Liderzy wiosny!

Do pojedynku z Pogonią Szczecin KGHM Zagłębie Lubin przystąpi jako lider tabeli za rok 2019. Lubinianie w 10 meczach zwyciężyli siedmiokrotnie, dwa razy zremisowali i przegrali tylko w jednym meczu. Zachęcamy sympatyków „Miedziowych” do przyjścia na Stadion Zagłębia i wspierania naszego zespołu w walce o najwyższe cele w rundzie finałowej!

Wielka Sobota z Wielkim Zagłębiem – zapraszamy na święcenie pokarmów

Zgodnie z tradycją, w Wielką Sobotę na Stadionie Zagłębia odbędzie się święcenie pokarmów. Wydarzenie będzie miało miejsce o godzinie 15:00 na Sektorze Rodzinnym. Więcej o tym można przeczytać poniżej.

Do zobaczenia na Stadionie Zagłębia!

Informacje biletowe: