Stadion debiutów 27 kwi

Stadion debiutów

Sobotni pojedynek KGHM Zagłębia z Wisłą Płock będzie wiązał się z drobnym sentymentem dla kilku zawodników. To właśnie na tym obiekcie w barwach Miedziowych swoje debiuty zaliczyło aż czterech podopiecznych trenera Mariusza Lewandowskiego.

27 kwi 2018 00:04

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin

Udostępnij

Ekstraklasa

Choć debiuty były cztery, to miały one miejsce w dwóch meczach na stadionie w Płocku. Pierwszy to jeszcze zaplecze Lotto Ekstraklasy i marzec 2015 roku. W zimowym okienku transferowym Zagłębie nie było specjalnie aktywne i dokonało zaledwie dwóch wzmocnień. Nowi zawodnicy mieli zwiększyć jakość linii obrony, więc do Lubina trafili Maciej Dąbrowski i Aleksandar Todorovski.

Pierwszy mecz wiosny przypadł na starcie wyjazdowe z Wisłą Płock. To o tyle istotne spotkanie, że "Nafciarze" byli oprócz Zagłębia i Termaliki głównym kandydatem do awansu i wiadomym było, że zwycięzca tego spotkania znacznie może przybliżyć się do Lotto Ekstraklasy.

Debiutanci wyszli na mecz w pierwszym składzie - w środku obrony obok Lubomira Guldana zagrał Maciej Dąbrowski, a na prawej stronie bloku defensywnego - Aleksandar Todorovski. Obaj nowicjusze zaprezentowali się dobrze, bo KGHM Zagłębie nie straciło bramki, a dzięki trafieniu Aleksandra Kwieka wygrało 1:0. To w Płocku rozpoczął się marsz Miedziowych do Lotto Ekstraklasy i fenomenalna wiosna (dwie stracone bramki w całej rundzie).

Tak wyglądał mecz z 2015 roku w obiektywie

Niespełna 3 lata później Zagłębie znowu grało w Płocku. Tym razem już na najwyższym szczeblu, a tydzień wcześniej Miedziowi inaugurowali piłkarską wiosnę meczem z Legią. Tam debiutowali m. in. Jakub Mares, Piotr Leciejewski i Łukasz Moneta. Ale i w starciu z Wisłą doszło do dwóch debiutów.

Pierwszy to wychowanek Zagłębia - Dominik Hładun. Po długim oczekiwaniu dostał wreszcie szansę występu wobec urazu Leciejewskiego. Z kolei żółtą kartkę w meczu z Legią obejrzał Lubomir Guldan i jego miejsce w środku obrony zajął Sasa Balić. Na jego pozycji zaś był wakat, w który wskoczył drugi debiutant - Rafał Pietrzak.

Obaj debiutanci swojego pierwszego meczu w barwach Zagłębia nie będą jednak wspominać zbyt dobrze. Po dwóch trafieniach Jose Kante górą była Wisła Płock, a Miedziowi zanotowali drugą porażkę z rzędu. W sobotę takiego wyniku nie bierzemy nawet pod uwagę!