Zakończyć zwycięstwem! 19 maj

Zakończyć zwycięstwem!

Dziś, czyli w niedzielę 19 maja 2019 roku o godzinie 18:00, rozbrzmi pierwszy gwizdek sędziego Bartosza Frankowskiego, który tym samym rozpocznie nasz ostatni mecz sezonu. W 37. kolejce zagramy na wyjeździe z warszawską Legią, która nadal walczy o zdobycie tytułu mistrzowskiego, ale taryfy ulgowej ze strony „Miedziowych” nie będzie, bowiem podopieczni Bena van Daela chcą zagwarantować sobie 6. pozycję w tabeli.

19 maj 2019 15:21

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Tak skończyć, jak zaczęliśmy

Sobota, 21 lipca 2018 roku - 1. kolejka LOTTO Ekstraklasy. Przed KGHM Zagłębiem Lubin trudne wyzwanie, bo już w pierwszej serii gier musiało się mierzyć z mistrzem kraju. Przed tym meczem wiele przemawiało za gospodarzami, ale jak to często bywa z typowaniem przed meczem, wszystko zweryfikowało boisko. „Miedziowi” po bardzo dobrej grze pokonali legionistów 3:1. Dwoma bramkami popisał się w tym spotkaniu Patryk Tuszyński, a jedno trafienie dorzucił z rzutu karnego Filip Starzyński.

Oprócz tego spotkania z Legią w sezonie 2018/2019 graliśmy jeszcze raz. W Lubinie, po niezbyt ciekawym widowisku z obu stron, lepsi okazali się być goście, którzy pokonali nasz zespół 1:0.

O tym, jak wyglądały pozostałe mecze między Legią a KGHM Zagłębiem w przeszłości, można przeczytać także na zaglebie.com.

Kluczem do zwycięstwa w spotkaniu 37. kolejki LOTTO Ekstraklasy będzie mądra gra w obronie. O to, by do sieci nie wpadały bramki mają zadbać dwaj bramkarze – Radosław Cierzniak z Legii Warszawa oraz Konrad Forenc z KGHM Zagłębia Lubin. Szczegółowe porównanie obu bramkrzy można przeczytać na naszej stronie.

Spotkanie z Legią, które rozpocznie się równo o godzinie 18., zapowiada się niezwykle emocjonująco. Zachęcamy kibiców do wspierania naszej drużyny sprzed telewizora oraz komentowania wydarzeń boiskowych na Facebooku oraz Twitterze pod hasztagami #LEGZAG.

Zagłębie Lubin - Facebook

Zagłębie Lubin  Twitter