Zwycięstwem pożegnać się z kibicami w Lubinie 15 maj

Zwycięstwem pożegnać się z kibicami w Lubinie

W środę 15 maja o godzinie 20:30 KGHM Zagłębie Lubin rozegra ostatni mecz ligowy w sezonie przed własną publicznością. To dobra sposobność, by zwycięstwem w pojedynku z Cracovią pożegnać się z lubińskimi fanami, którzy tego wieczora będą zgromadzeni na Stadionie Zagłębia.

15 maj 2019 17:30

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Ekstraklasa

Końcowy rezultat meczu ligowego z Cracovią będzie miał znaczący wpływ na układ tabeli. KGHM Zagłębie Lubin po 35. ligowych spotkaniach okupuje szóstą lokatę i ma na koncie 52 oczka, zaś rywalizująca z naszym zespołem Cracovia jest dwie lokaty wyżej z 54 punktami w dorobku.

Z drużyna z Krakowa graliśmy do tej pory 29 ligowych meczów. Jeśli ktoś chciałby na podstawie historii spotkań wyłonić faworyta, mógłby mieć z tym niemały problem, bowiem KGHM Zagłębie Lubin wygrało dziesięć spotkań, padło tyle samo remisów, a nasi dzisiejsi rywale zwyciężali dziewięciokrotnie. Bilans spotkań jest więc zbliżony – warto więc wspierać w 36. kolejce „Miedziowych”, którzy do swojego dorobku mają okazję dopisać kolejne zwycięstwo. Więcej o historii pojedynków można przeczytać poniżej.

W swoim składzie KGHM Zagłębie Lubin i Cracovia mają zawodników od zadań specjalnych. W naszym tradycyjnym już porównaniu graczy z obu ekip, tym razem wzięliśmy pod lupę pomocników Bartosza Slisza z zespołu „Miedziowych” oraz Milana Dimuna z „Pasów”.

W zespole „Miedziowych” raczej nie powinno być żadnych absencji – żaden z zawodników nie jest zawieszony, a zawodnicy, którzy zmagali się z urazami, są już do dyspozycji trenera Bena van Daela.

Zapraszamy wszystkich kibiców do przyjścia na Stadion Zagłębia, początek spotkania już o 20:30!