CLJ | Miedziowi meldują się w finale! / Akademia / KGHM Zagłębie Lubin
CLJ | Miedziowi meldują się w finale! 27 cze

CLJ | Miedziowi meldują się w finale!

W drugim meczu półfinałowym Centralnej Ligi Juniorów U-15, Miedziowi zremisowali w Warszawie z Legią 2:2, a to oznacza, że nasza drużyna zmierzy się w finale z Lechem Poznań.

27 cze 2021 17:30

Akademia

Pierwszy pojedynek obu ekip rozgrywany w Lubinie zakończył się remisem 1:1. Zacięte i bardzo wyrównane spotkanie zwiastowało równie ciekawe starcie rewanżowe. Miedziowi niemal od samego początku zaczęli przeważać. Lubinianie dłużej utrzymywali się przy piłce, lecz brakowało klarownych sytuacji pod bramką rywala. Z czasem zawodnicy Legii także doszli do głosu, ale zarówno jedna, jak i druga drużyna nie zdołała umieścić piłki w siatce podczas pierwszej połowy. Na bramki przyszło nam więc czekać do drugiej części spotkania. Wówczas wynik meczu otworzył Fabian Sowiecki, ale już kilka minut później do wyrównania doprowadził Jakub Grzejszczak. Do końca regulaminowego czasu gry, żadna z drużyn nie przechyliła szali zwycięstwa na swoją korzyść, w efekcie czego czekała nas dogrywka. Zdecydowanie lepiej rozpoczęli ją młodzi piłkarze ze stolicy, którzy za sprawą trafienia Przemka Mizery, objęli prowadzenie. Po pięciu minutach zamieszanie w polu karnym wykorzystał Igor Stańczak, doprowadzając do remisu. Niedługo potem sędzia główny zagwizdał po raz ostatni, a Miedziowi mogli cieszyć się z upragnionego awansu do finału.

Mecz finałowy z Lechem Poznań zostanie rozegrany na stadionie MOSiR w Ząbkach w dniu 30 czerwca 2021 roku (środa) o godzinie 12:00.