CLJ U-18 Wygrana ze Śląskiem. Zagłębie liderem. / Akademia / KGHM Zagłębie Lubin
CLJ U-18 Wygrana ze Śląskiem. Zagłębie liderem. 15 wrz

CLJ U-18 Wygrana ze Śląskiem. Zagłębie liderem.

W spotkaniu 6. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18 zawodnicy Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie wygrali we Wrocławiu ze Śląskiem Wrocław 2:1. Bramki zdobyli Kizyma oraz Siga.

15 wrz 2019 16:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Akademia

Od początku to „Miedziowi” byli stroną aktywniejszą, starając się narzucić swój styl gry przeciwnikowi. Pierwsze minuty, to napór bramki Korytkowskiego. Dało to efekt brakowy już w 13. minucie spotkania, kiedy to Jakub Kizyma skierował piłkę do bramki rywala, dobijając tym samym strzał swojego kolegi z zespołu. Po objęciu prowadzenia Zagłębie delikatnie oddało inicjatywę, starając się wykorzystać grę z kontry. Do przerwy jednak oba zespoły nie stworzyły więcej sytuacji bramkowych. Tuż po niej na korekty zdecydował się szkoleniowiec gospodarzy desygnując do gry ofensywnie usposobionych Olczaka i Basińskiego. Zmiany przyniosły pożądany efekt – Śląsk w 52. minucie doprowadził do wyrównania za sprawą Wiktora Wawrzyniaka. Lubinianie znów próbowali wrócić do tego, co prezentowali na początku meczu, ale gracze z Wrocławia również poczuli, że w tej rywalizacji jest jeszcze szansa na trzy punkty. To jednak goście wracają do Lubina z pełną pulą za sprawą Jakuba Sigi. Zawodnik naszej akademii w 82. minucie spotkania potężnym strzałem w długi róg nie dał szans Korytkowskiemu, tym samym zapewniając „Miedziowym” komplet punktów i fotel lidera tabeli.

W następnej serii podopieczni Marcina Cilińskiego zmierzą się na własnym boisku z Gwarkiem Zabrze.

Sobota, 14 września 2019 roku

Centralna Liga Juniorów U-18

6. kolejka

Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin 1:2

Bramki: 52' Wawrzyniak - 13' Kizyma, 82' Siga

Zagłębie: Matoga – Pochyra (78. Rogalski), Baran, Posmyk, Masny (69. Walczak), Kizyma, Siga, Zając, Kłudka (64. Jagodziński), Górski, Hanc

Rezerwowi: 12. Wierzchowski, 16. Kusztal, 17. Sangowski, 18. Zynek

Śląsk: Korytkowski – Maruszak (30. Olczak), Wiktor Wawrzyniak, Konopacki (90. Mojka), Mikołaj Wawrzyniak, Trochanowski, Mamis, Fediuk, Szmigiel, Konstanty (78. Dachnowski), Głowieńkowski (39. Basiński)