CLJ U17: Czas na wielki finał 19 cze

CLJ U17: Czas na wielki finał

Przed drużyną U-17 wielka szansa na zdobycie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Rywalem Miedziowych w wielkim finale, który odbędzie się w podwarszawskich Ząbkach, będzie Wisła Kraków. Zapraszamy do zapowiedzi tego spotkania.

19 cze 2022 18:48

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Akademia

Droga do finału 

Przed nami wielki finał. Przy tej okazji warto sprawdzić jak wyglądały drogi obydwu zespołów do tej fazy rozgrywek. Miedziowi w swojej grupie zdobyli 35 punktów, co przekłada się na 11 zwyciestw, dwa remisy w starciach z Odrą Opole oraz jedną porażkę w Częstochowie z Rakowem, czyli bezpośrednim rywalem do końcowego triumfu w grupie C. Ostatecznie podopieczni trenera Tomasza Bożyczki wyprzedzili częstochowian o cztery punkty. W półfinale Zagłębie trafiło na Wartę Poznań, która sprawiła niemałą niespodziankę w swojej grupie, wyprzedzając Lecha Poznań i Pogoń Szczecin. W pierwszym meczu lubinianie zwyciężyli 2:1, po dwóch trafieniach Marcela Reguły, a w rewanżu w stolicy Wielkopolski padł bezbramkowy remis. Wisła Kraków natomiast zwyciężyła w grupie D, wyprzedzając drugą Resovię Rzeszów o 5 punktów, samej gromadząc ich 27. Składa się to na osiem zwycięstw, trzy remisy i tyle samo porażek. W półfinale natomiast los sprawił, że zagrali w półfinale przeciwko Jagiellonii Białystok. W pierwszym spotkaniu zremisowali 2:2, natomiast w rewanżu okazali się lepsi, wygrywając na wyjeździe 2:1, po pięknej bramce z dystansu Wojciecha Urbańskiego.

Atuty obydwu zespołów 

Największym atutem obydwu zespołów w fazie zasadniczej była szczelna defensywa. W poniedziałkowym finale spotkają się drużyny, które straciły ich najmniej spośród wszystkich drużyn biorących udział w rundzie wiosennej Centralnej Ligi Juniorów U-17. Zarówno Zagłębie, jak i Wisła, straciły ich tylko 11. Co ciekawe, lubinianie w tej fazie zdobyli 38 bramek, a zawodnicy ,,Białej-Gwiazdy” zaledwie o dwie mniej. 

Powtórka sprzed roku

Dla niektórych naszych zawodników poniedziałkowe spotkanie będzie powrotem do Ząbek. Przed rokiem bowiem w finale Centralnej Ligi Juniorów U-15 Miedziowi zmierzyli się z Lechem Poznań. W składzie naszego zespołu zagrali wówczas Igor Orlikowski, Mateusz Skoczylas, Michał Matys, Mateusz Dziewiatowski oraz Bartłomiej Wandachowicz, którzy ostatecznie zdobyli złote medale. 

Starcie finałowe pomiędzy Zagłębiem Lubin a Wisłą Kraków odbędzie się w poniedziałek 20 czerwca o godzinie 17:00 na boisku w podwarszawskich Ząbkach. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi portal laczynaspilka.pl