CLJ | Zapowiedź weekendu / Akademia / KGHM Zagłębie Lubin
CLJ | Zapowiedź weekendu 25 mar

CLJ | Zapowiedź weekendu

Zbliżający się weekend przyniesie zespołom młodzieżowym Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie kolejne zmagania w trzech kategoriach wiekowych Centralnej Ligi Juniorów. Zapraszamy na krótkie zapowiedzi tych spotkań.

25 mar 2021 15:00

Fot. akademiakghm.com
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Akademia

Sobota, 27 marca, g. 12:00, 21. kolejka CLJ U-18

Śląsk Wrocław – Zagłębie Lubin

Przed podopiecznymi trenerów Marcina Cilińskiego i Przemysława Zatwarnickiego szczególne spotkanie derbowe. Miedziowi tracą do liderującej Wisły Kraków zaledwie dwa oczka, zaś kolejną przeszkodą w drodze po fotel lidera jest drużyna Śląska Wrocław, który ze stratą 5 punktów do naszego zespołu zajmuje obecnie 4. miejsce w tabeli.

Miedziowi przystępują do spotkania z kompletem zwycięstw w poprzednich, wiosennych meczach, gdy Zagłębiu ulegały kolejno zespoły: Cracovii (3:0), Jagiellonii Białystok (3:0) oraz Gwarka Zabrze (4:1). Zwycięstwo, remis i porażka – to bilans Wojskowych z analogicznego okresu czasu.

W jesiennym spotkaniu pomiędzy obydwiema drużynami górą było Zagłębie, które w domowym meczu po dwóch golach Oliwera Sławińskiego i jednym Pawła Kruszelnickiego zwyciężyło pewnie 3:0.

Wydaje się, że do osiągnięcia dobrego rezultatu konieczne może być otoczenie szczególną opieką napastnika wrocławian – Huberta Konstantego, który w trwającym sezonie CLJ U-18 zdobył 12 bramek.

Faworytem zbliżającego się spotkania są zawodnicy z Lubina a my trzymamy kciuki, by z tej roli wywiązali się bez zarzutu.

Do boju, Miedziowi!

_____

 

Sobota, 27 marca, g. 12:00, 4. kolejka RW CLJ U-15

FC Wrocław Academy – Zagłębie Lubin

Kolejny mecz wyjazdowy z drużyną z Wrocławia, który zacznie się dokładnie o tej samej godzinie, co spotkanie juniorów starszych ze Śląskiem. Z pewnością spotkanie to można nazwać „meczem na szczycie”, gdyż po 3 rozegranych dotychczas kolejkach obydwie drużyny są sąsiadami w tabeli, wrocławianie do liderującego Zagłębia tracą dwa oczka.

 Miedzowi podobnie jak ich starsi koledzy ze zespołu U-18 do sobotniego spotkania przystępują z kompletem punktów, na co składają się zwycięstwa z Miedzią Legnica (2:0), Śląskiem Wrocław (3:0) oraz Rozwojem Katowice (2:0).

Widać więc, że lubinianie w dotychczasowych spotkaniach oprócz dobrej skuteczności pod bramką rywali zablokowali też dostęp do własnej, nie tracąc jak na razie choćby jednego gola. Sobotni rywale zespołu U-15 wygrali z GKS-em Katowice 1:0 oraz z Przylepem Zielona Góra 7:0, dorzucając do tego remis z Rozwojem Katowice 2:2.

W rundzie jesiennej podopieczni szkoleniowców Marka Sinkiewicza i Dominka Bogusza mierzyli się z zespołem z Wrocławia dwukrotnie, najpierw przegrywając na wyjeździe 0:2, by w rewanżu odpowiedzieć z nawiązką wygraną 4:0.

Mamy nadzieję, że Miedzowi po raz kolejny pokażą się ze świetnej strony.

Do boju, Miedziowi!

____

 

Niedziela, 28 marca, g. 12:00, 4. kolejka RW CLJ U-17, boisko nr 5

Zagłębie Lubin – GKS Tychy

Z pewnością spragnieni zwycięstwa nad rywalami z Tych przystąpią do niedzielnego meczu podopieczni trenerów Sebastiana Szwedy i Przemysława Chojnowskiego. W dotychczasowych mimo dobrej postawy Miedziowi nie pokazali jeszcze pełni swoich możliwości  i najlepszą okazją, by znów pokazać pełnię potencjału będzie właśnie niedzielny mecz.

Rundę wiosenną Miedzowi rozpoczęli bardzo dobrze, gdyż zwycięstwem nad Ruchem Chorzów 2:0. Następnie przyszedł wyjazdowy bezbramkowy remis z Lechią Zielona Góra, zaś w trzecim wiosennym spotkaniu Miedziowi bardzo pechowo ulegli w domowym spotkaniu Górnikowi Zabrze 1:2, bramkę dla Zagłębia zdobył Oskar Kozdroń.

Tyszanie na inaugurację rundy zremisowali 2:2 ze Śląskiem Wrocław, następnie również podzielili się punktami w wyjazdowym spotkaniu z Ruchem Chorzów, w ostatniej kolejce pewnie pokonali Lechię Zielona Góra 4:1.

Obydwie drużyny są sąsiadami w tabeli, GKS jest 3. z pięcioma oczkami na koncie, Zagłębie jest 4. z jednym punkcie na koncie mniej. Obydwie drużyny będą zdeterminowane, by zwyciężyć, jednak jesteśmy pewni, że jeśli Miedziowi zagrają swoim stylem gry to właśnie im przypadnie zwycięstwo w tym meczu,

Do boju, Miedziowi!