EWINNER 2 LIGA: REMIS W STĘŻYCY / Akademia / KGHM Zagłębie Lubin
EWINNER 2 LIGA: REMIS W STĘŻYCY 8 kwi

EWINNER 2 LIGA: REMIS W STĘŻYCY

Świąteczny wyjazd na północ Polski dla drużyny trenera Jarosława Krzyżanowskiego okazał się punktowy. Zespół zremisował 1:1 (0:0) z Radunią Stężyca i do ligowej tabeli doliczył jedno oczko.

8 kwi 2023 20:00

Akademia

Pierwsza część spotkania w Stężycy odbywała się pod dyktanto gospodarzy. Radunia zdecydowanie lepiej wyglądała wówczas w ofensywie, co mogła przypieczętować bramką autorstwa Wojciecha Łuczaka, jednak jego uderzenie odbiło się od słupka naszej bramki. W przerwie trener Jarosław Krzyżanowski zdecydował się na pierwszą zmianę - Dawid Pakulski zmienił Wojciecha Szafranka. Kilka minut później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Dmytro Baszłaj. Miedziowi poczuli wówczas swoją szansę i ruszyli mocno do ataku. Moment śmielszych ataków naszego zespołu chciał wykorzystać zespół gospodarzy, który był blisko objęcia prowadzenia w 59. minucie, jednak na nasze szczęście Kacper Bieszczad obronił sytuację sam na sam z Mateuszem Kuzimskim. W 63. minucie gry Paweł Kruszelnicki został wprowadzony w miejsce Kacpra Terleckiego. Kilka minut później, wprowadzony świeżo pomocnik Zagłębia świetnie wykorzystał dogranie Kacpra Masiaka i uderzeniem głową z bliskiej odległości pokonał Kacpra Czajkowskiego. Stężyczanie 10 minut później doprowadzili do wyrównania za sprawą Jonatana Strausa, lecz na nasze szczęście sędziowie w tej sytuacji dopatrzyli się przewinienia zawodnika gospodarzy. Chwilę później mieliśmy ostatnią zmianę w naszym zespole - Mateusz Kizyma pojawił się na murawie w miejsce Patryka Kusztala. Gdy wydawało się, że lubinianie wywiozą z Kaszub komplet punktów, piłkę ręką w swoim polu karnym zagrał Damian Oko, po czym sędzia wskazał na jedenasty metr. Do uderzenia podszedł Sebastian Deja, którego intencje wyczuł świetnie Kacper Bieszczad, lecz wobec dobitki nie miał już nic do powiedzenia. Radunia wyrównała, a gra nie została już wznowiona. Miedziowi tym samym wywożą punkt z trudnego terenu.

Radunia Stężyca - KGHM Zagłębie II Lubin 1:1 (0:0)

Bramki: Sebastian Deja 90 - Paweł Kruszelnicki 73

Radunia: 12. Kacper Czajkowski - 4. Maciej Orłowski, 2. Dmytro Baszłaj, 17. Jonatan Straus, 21. Szymon Nowicki - 19. Ednilson Furtado (87, 14. Bartosz Zynek), 13. Dmytro Prichna, 18. Eduardo Soares (82, 10. Radosław Stępień), 77. Wojciech Łuczak (81, 8. Sebastian Deja), 20. Marcel Górski - 26. Mateusz Kuzimski (82, 7. Cezary Sauczek).

KGHM Zagłębie II: 1. Kacper Bieszczad - 2. Igor Orlikowski, 3. Kacper Lepczyński, 4. Damian Oko, 5. Kamil Sobczak - 7. Kacper Masiak, 6. Jakub Kolan, 8. Kacper Terlecki (63, 17. Paweł Kruszelnicki), 10. Patryk Kusztal (86, 15. Mateusz Kizyma), 11. Cheikhou Dieng - 9. Wojciech Szafranek (46, 16. Dawid Pakulski).

żółte kartki: Baszłaj, Nowicki, Eduardo Soares, Czajkowski, Ednilson Furtado - Terlecki, Bieszczad, Oko.
czerwona kartka: Dmytro Baszłaj (52. minuta, Radunia, za drugą żółtą).

sędziował: Maciej Pelka (Poznań).

W 90. minucie Sebastian Deja (Radunia) nie wykorzystał rzutu karnego (Kacper Bieszczad obronił).