Jakub Chodorowski nowym szefem skautów / Akademia / KGHM Zagłębie Lubin
Jakub Chodorowski nowym szefem skautów 11 maj

Jakub Chodorowski nowym szefem skautów

Decyzją zarządu Zagłębia Lubin S.A. nowym pracownikiem Pionu Sportowego został Jakub Chodorowski. W klubie będzie nadzorował dział skautingu, działający zarówno przy Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie, jak i przy pierwszym zespole.

11 maj 2020 15:38

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Akademia

Jakub Chodorowski z wykształcenia jest prawnikiem. W 2006 roku ukończył studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Dwa lata później zdobył dyplom MBA na Uniwersytecie w Liverpoolu z zarządzania klubem sportowym. Posiada również wykształcenie z zakresu marketingu sportowego, zdobyte na SGH w Warszawie.

W ostatnim czasie pracował w Wiśle Kraków, gdzie pełnił funkcję Pełnomocnika Zarządu ds. sportowych i był odpowiedzialny za politykę transferową pierwszego zespołu.

Doświadczenie zawodowe zdobywał także w Polskim Związku Piłki Nożnej jako kierownik reprezentacji U-19 w sztabie Rafała Janasa, podobną funkcję pełnił także w akademii Legii Warszawa. Wcześniej pracował w korporacjach, między innymi w PKO Bank Polski S.A, Totalizatorze Sportowym, Havas Sport & Entertainment czy Telewizji Polskiej S.A.

Chodorowski posiada również licencję trenerską UEFA C, wydaną w 2016 roku przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej oraz certyfikat wydany przez International Professional Scouting Organisation.

- Bardzo się cieszę, że Kuba będzie z nami. Jest to ważna funkcja w klubie, która obejmuje swoim zasięgiem zadania zarówno w Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębia jak i w pierwszym zespole. Chcemy zbudować silny skauting na poziomie młodzieżowym i seniorskim, który będzie wizytówką Zagłębia Lubin w Polsce - powiedział po parafowaniu umowy Artur Jankowski Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A.

FanShop Zagłębie Lubin

FanShop Zagłębie Lubin