KGHM Cup 2024 już za nami! / Akademia / KGHM Zagłębie Lubin
KGHM Cup 2024 już za nami! 3 cze

KGHM Cup 2024 już za nami!

W sobotę 1 czerwca na obiektach Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie odbyła się IX edycja turnieju KGHM CUP. Swoje umiejętności zaprezentowało kilkadziesiąt drużyn, łącznie ponad 360 zawodników i zawodniczek. Niestety, z powodu ulewnych deszczy rozgrywki zostały przerwane wcześniej, niż planowano. Głównym sponsorem turnieju tradycyjnie była spółka KGHM Polska Miedź S.A., a organizację wspierali wolontariusze z KGHM.

3 cze 2024 12:20

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Akademia

Turniej piłkarski KGHM CUP od lat przyciąga liczne grono młodych zawodników. W tej edycji, na boiskach Akademii KGHM Zagłębie, rywalizowali piłkarze z roczników U-8 i U-9. W zawodach wzięło udział kilkadziesiąt klubów, łącznie ponad 360 uczestników. Akademia miała zaszczyt gościć zespoły m.in. z Czech, Dolnego Śląska, województwa pomorskiego i Ziemi Lubuskiej.

- Kolejna edycja turnieju KGHM Cup rozpoczęła się dla nas w idealnych warunkach. Było wiele dzieci z rodzicami, fajna zabawa i granie w kategorii wiekowej od U-8 do U-9. Nagle niestety turniej musiał zostać przerwany ze względu na złe warunki atmosferyczne. Niebezpieczeństwo było zbyt duże dla uczestników, by tę rywalizację dokończyć. Na pewno impreza trochę potrwała – zawodnicy zagrali swoje spotkania, ale zabrakło tego spełnienia, czyli uroczystości na końcu. Zrobiliśmy to w innych warunkach, w budynku Akademii, gdzie drużyny poodbierały nagrody czy porobiły sobie zdjęcia. Tak więc dzisiaj jak jeszcze raz myślę o tej decyzji, to uważam, że była słuszna, gdyż bezpieczeństwo jest zawsze na pierwszym miejscu. Można uznać rozgrywki za nie w pełni zakończone, ale na pewno udane. Rozmawiałem z wieloma trenerami i taka sytuacja niektórym przytrafiła się po raz pierwszy przy doświadczeniu 30 lat pracy. Sądzę, że nie można było podjąć innej decyzji. Do momentu kiedy ten turniej trwał, można powiedzieć, że było to kopiuj-wklej z tamtego roku, czyli bardzo udana impreza - zaznaczył Dyrektor Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie, Adam Buczek.

Wszystkie drużyny zostały podzielone na grupy, a mecze rozgrywane były systemem "każdy z każdym". Spotkania trwały kwadrans, ale niestety, pogoda pokrzyżowała plany organizatorów turnieju. Ze względu na bezpieczeństwo dzieci wznowienie rozgrywek w takich warunkach atmosferycznych było niemożliwe. Zakończono zatem turniej wcześniej, a uroczystość wręczenia pamiątkowych medali odbyła się w siedzibie Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Młodym piłkarzom gratulacje składali prezes KGHM Zagłębie Lubin, Paweł Jeż, oraz dyrektor Akademii, Adam Buczek.

IX edycja turnieju KGHM Cup to wyjątkowe wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz sportowy naszej Akademii. Z wielką radością obserwowaliśmy rywalizację młodych zawodników, ich pasję, zaangażowanie i ducha sportowej walki. Niestety, mimo naszych najlepszych starań, musieliśmy zmierzyć się z siłami natury. Burza, która przeszła nad Lubinem, zmusiła nas do przerwania turnieju. Bezpieczeństwo uczestników jest dla nas najważniejsze, dlatego podjęliśmy decyzję o przedwczesnym zakończeniu rozgrywek - powiedział Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A., Paweł Jeż.

Galerię zdjęć z całego wydarzenia znajdziecie TUTAJ.