KGHM Zagłębie II: Zwycięstwo na inaugurację rundy! / Akademia / KGHM Zagłębie Lubin
KGHM Zagłębie II: Zwycięstwo na inaugurację rundy! 11 mar

KGHM Zagłębie II: Zwycięstwo na inaugurację rundy!

Lepszego rozpoczęcia rundy rewanżowej w III lidze chyba nie mogliśmy sobie wymarzyć! Po bardzo dobrym meczu wygrywamy z liderem tabeli, Górnikiem Polkowice, 6:3. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Adam Borkowski, Patryk Mucha i Eryk Sobków. Co również istotne - na boisku pojawił się dziś wracający po poważnej kontuzji Alan Czerwiński, a debiut w trzecioligowych rozgrywkach zaliczył 17-letni Daniel Dudziński.

11 mar 2019 10:36

Autor AP KGHM Zagłębie

Akademia

Mecz z Polkowicami rozpoczęliśmy bardzo dobrze, bo niemal od razu od trafienia autorstwa Adama Borkowskiego. Kolejne minuty to przede wszystkim walka, wysoki pressing i nieustępliwość, zarówno z jednej, jak i drugiej strony. Choć Maciej Bancewicz zdobył w 22. minucie wyrównującą bramkę, to nie musieliśmy długo czekać na ponowne wyjście na prowadzenie. Kolejny raz Marcina Furtaka pokonał grający z nr 11 Adam Borkowski. Do końca pierwszej odsłony spotkania bramki zdobyli jeszcze Patryk Mucha i Eryk Sobków, więc na przerwę udaliśmy się prowadząc 4:1.

W 47. minucie sędzia podyktował rzut karny, którego pewnym strzałem pod poprzeczkę wyegzekwował Sobków. Co również napawa radością - na boisku pojawił się dziś wracający po poważnej kontuzji Alan Czerwiński, a debiutancki mecz w trzecioligowych rozgrywkach zaliczył 17-letni Daniel Dudziński. W okolicach 70. minuty zrobiło się nieco nerwowo w szeregach "Miedziowych", kiedy zawodnicy Górnika zdobyli dwie bramki, wykorzystując nasze błędy w obronie. Przy wyniku 5:3 ewentualne wątpliwości co do tego, kto wygra dzisiejsze spotkanie, rozwiał Eryk Sobków, w efektownym stylu pokonując goalkeepera z Polkowic.

- Ten mecz mógł się podobać zgromadzonym kibicom. Spotkały się dziś dwa bardzo dobre zespoły, wicelider i lider tabeli, więc dodatkowych emocji nie brakowało. Szybko zdobyliśmy pierwszą bramkę, później była kolejna i następna... Mamy takie swoje piłkarskie DNA, przez które nie ustajemy w dążeniach do zdobycia kolejnych trafień, w efekcie czego tych bramek padło dziś sporo. Mamy bardzo młodą drużynę i kiedy w pewnym momencie drugiej połowy pojawiły się błędy, wkradło się nieco nerwów. Na szczęście opanowaliśmy sytuację, dołożyliśmy kolejną bramkę i pewnie wygraliśmy dzisiejsze spotkanie. Poza zdobyciem trzech punktów cieszy również fakt, że do gry wrócił Alan Czerwiński, a swój debiut w zespole rezerw zaliczył Daniel Dudziński, dotychczas grający w Centralnej Lidze Juniorów - powiedział po spotkaniu drugi trener KGHM Zagłębia II, Jarosław Krzyżanowski.

KGHM Zagłębie II Lubin - Górnik Polkowice 6:3 (4:1)

Bramki: Borkowski 2, 24, Mucha 34, Sobków 41, 48 (k.), 86 - Bancewicz 22, Bednarski 72, Szuszkiewicz 75.

KGHM Zagłębie II: 96. Kuchta - 2. Witsanko, 3. Warpas, 4. Bogacz, 5. Żmijewski, 6. Soszyński, 7. Gołębiowski (61' 18. Czerwiński), 8. Mucha, 9. Sobków (87' 15. Nahrebecki), 10. Dudziński (67' 14. Ryś), 11. Borkowski (85' 13. Fonseca Hoogerwerf).

Górnik Polkowice (skład wyjściowy): 1. Furtak - 3. Magdziak, 6. Kowalski-Haberek, 10. Ciupka, 16. Bancewicz, 17. Szuszkiewicz, 24. Ekwueme, 25. Fryzowicz, 30. Wacławczyk, 77. Azikiewicz, 84. Opałacz.