Michał Kielan: Silna Akademia to silne Zagłębie  / Akademia / KGHM Zagłębie Lubin
Michał Kielan: Silna Akademia to silne Zagłębie  12 sty

Michał Kielan: Silna Akademia to silne Zagłębie 

Polski Związek Piłki Nożnej zakończył rekrutację szkółek do czwartego cyklu Programu Certyfikacji. Akademia Piłkarska KGHM Zagłębie znalazła się wśród czternastu szkółek, które uzyskały złoty certyfikat.

12 sty 2023 12:45

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Akademia

Formularze zgłoszeniowe do drugiego cyklu programu złożyło kilkaset podmiotów, a najliczniej reprezentowane były województwa: śląskie, mazowieckie, dolnośląskie oraz małopolskie. W czwartym cyklu certyfikacji szkółek piłkarskich przyznano łącznie 836 certyfikatów. Na szczególne wyróżnienie zasłużyły 83 podmioty, co przekłada się łącznie na przyznanie 14 złotych certyfikatów, 33 srebrnych oraz 37 brązowych. Wśród czternastu najwyżej ocenionych podmiotów znalazła się AP KGHM Zagłębie. Ostateczną decyzję odnośnie wyników wizyt wstępnych i monitorujących, a co za tym idzie również nadania certyfikatu, podejmowała Komisja Weryfikacyjna ds. Certyfikacji. Warunkiem przyznania odznaczenia były pozytywne oceny z obu wizyt. 

O certyfikat na jednym z trzech poziomów (brązowy, srebrny, złoty) mogą się ubiegać podmioty szkolące dzieci w co najmniej jednej kategorii wiekowej z przedziału U6–U13, w okresie nie krótszym niż dwa ostatnie pełne sezony.

Tylko dwie szkółki piłkarskie na Dolnym Śląsku mogą pochwalić się złotym certyfikatem. Obok AP KGHM Zagłębia takie wyróżnienie otrzymała także Ślęza Wrocław. To pokazuje, że nasza szkółka jest jedną z najlepszych w całym kraju, a rozwój młodych piłkarzy jest niezywkle ważnym elementem klubu. W każdym roku w pierwszym zespole Miedziowych z powodzeniem debiutują właśnie wychowankowie AP KGHM Zagłębia, którzy szybko są w stanie rywalizować w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. 

Prezes Zarządu Zagłębia Lubin Michał Kielan: 

- Akademia Piłkarska KGHM Zagłębia po raz kolejny otrzymała Złotą Gwiazdkę w programie certyfikacji Polskiego Związku Piłki Nożnej. Wyróżnienie bardzo mnie cieszy, choć nie jest szczególnym zaskoczeniem – nasza akademia od lat pracuje na najwyższym poziomie. Wszyscy trenerzy i pracownicy, z Dyrektorem Adamem Buczkiem na czele, codziennie wykonują świetną robotę. Do naszej akademii trafia najzdolniejsza młodzież, gdzie pod okiem szkoleniowców ze stolicy polskiej miedzi rozwija swój talent. Efekty możemy obserwować w najwyższych klasach rozrywkowych w Polsce i poza granicami kraju. Znakomici absolwenci i kolejni debiutanci w pierwszej drużynie KGHM Zagłębia są najlepszym potwierdzeniem skuteczności podejmowanych działań. Kształtowanie klasowych piłkarzy to także element stabilnej sytuacji finansowej klubu. Silna Akademia to silne Zagłębie Lubin. Gratuluję wszystkim zaangażowanym w pracę na rzecz Miedziowych, życząc przy tym również całej społeczności Zagłębia Lubin kolejnych sukcesów naszej zdolnej młodzieży!

Dyrektor Akademii KGHM Zagłębia Adam Buczek: 

- Nie jest to pierwsze tego typu wyróżnienie dla naszej akademii. Wspólnie obraliśmy drogę, którą już od kilku lat podążamy. Zawsze chcieliśmy stworzyć jak najlepsze warunki do rozwoju dla adeptów tego sportu w naszym klubie. Wykonujemy swoją pracę najlepiej, jak potrafimy, jesteśmy zaangażowani, a do każdego treningu podchodzimy z pasją – tak by zarażać tym nastawieniem również młodych piłkarzy. Dziękuję wszystkim trenerom i pracownikom AP KGHM Zagłębia. Kolejny złoty certyfikat to dowód, że możemy optymistycznie patrzeć w przyszłość.

Więcej informacji znajdziecie - TUTAJ