Młodzież na treningu pierwszego zespołu 10 sty

Młodzież na treningu pierwszego zespołu

We wczorajszych zajęciach pierwszej drużyny KGHM Zagłębia Lubin udział wzięło trzech młodych zawodników z Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Trener "Miedziowych" Martin Sevela zaprosił na zajęcia Mateusza Kizymę i Jakuba Sigę z drużyny U-18, a także Dominika Więcka z zespołu rezerw.

10 sty 2020 09:26

Fot. Akademia KGHM
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Akademia

Siga i Kizyma, to dwaj wyróżniający się zawodnicy z drużyny U-18 występującej w Centralnej Lidze Juniorów. Obaj chłopcy są z rocznika 2002 i zaproszenie na zajęcia jest nie tylko nagrodą za dobre występy w mijającym roku, ale także chęcią przyjrzenia się dokładniej kolejnemu po Bartoszu Białku adeptowi Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie.

Jakub Siga w rundzie jesiennej rozgrywek CLJ 19/20 rozegrał szesnaście spotkań zdobywając trzy bramki. Z kolei Mateusz Kizyma rozegrał o jeden mecz mniej, wpisując się również trzykrotnie na listę strzelców i dokładając jedną asystę. Obaj są zawodnikami ofensywnymi.

Dwa lata starszy Dominik Więcek, grający na pozycji pomocnika, występował ostatnio w drużynie rezerw. W rundzie jesiennej rozgrywek III ligi występował piętnaście razy zdobywając jedną bramkę.

Młodym adeptom gratulujemy wyróżnienia i życzymy sukcesów z pierwszą drużyną w przyszłości.