Podsumowanie weekendu w AP KGHM Zagłębie / Akademia / KGHM Zagłębie Lubin
Podsumowanie weekendu w AP KGHM Zagłębie 7 cze

Podsumowanie weekendu w AP KGHM Zagłębie

Za drużynami młodzieżowymi kolejna odsłona ligowego i turniejowego grania. Zapraszamy na podsumowanie weekendu w wykonaniu AP KGHM Zagłębie.

7 cze 2021 10:31

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Akademia

II drużyna 

36. kolejka III ligi grupy III

ROW 1964 Rybnik - KGHM Zagłębie II 0:4

Rogalski 28, Pieńko 40, Kusztal 44, Kizyma 52

KGHM Zagłębie II: Weirauch - Kłudka, Rogalski, Romanski, Hanc (59' Sobczak), Kizyma, Siga (46' Chmarek), Zając, Adamski, Pieńko (59' Laskowski), Kusztal (75' Galas).

U-17 

7. kolejka RW CLJ U-17 

Śląsk Wrocław - Zagłębie 3:2

Terlecki 26, Łoboda 45

Zagłębie: Steffen - Maliszewski, Sochań, Panasiuk, Nowacki, Sygieniewicz, Kubacki (70' Kozdroń), Terlecki, Szafranek, Łoboda, Nowak.

U-16 

13. kolejka RW DLJM 

Zagłębie - FC Wrocław Academy 3:3

Świątek 7, Popielec 36, B. Leopold. 68

Zagłębie: Szatkowski, M. Frankowski, Czapski, Basta, K. Frankowski (46’ Gacal), Maćków, Gałka, Ausfeld (60’ Woźny), Popielec, Świątek (45’ B. Leopold), Kozdroń (46’ Sowiecki).

Trener Tomasz Bożyczko:

Dobry mecz z wymagającym rywalem. Oba zespoły mocno pracowały dziś na zwycięstwo. Drużyna Zagłębia pokazała charakter i ofensywny styl, przegrywając potrafiliśmy się odgryźć i dwa razy wyjść na prowadzenie. Nasza drużyna stwarzała sobie mnóstwo sytuacji bramkowych, jednak raziła nieskutecznością, stąd tylko remis.

U-15

7. kolejka RW CLJ U-15 

Zagłębie - TS Przylep Zielona Góra 10:0

Kaczmarek (trzy), Stańczak (dwie), Kordus, Wandachowicz, Sokołowski, Szostak, Droździk

Zagłębie: Matys (41' Pietruszewski) - Kordus, Orlikowski, Sobek (41' Dorożko), Sokołowski, Niedźwiedź (41' Wandachowicz), Droździk (41' Reguła), Dziewiatowski, Skoczylas (41' Szostak), Kaczmarek, Stańczak.

U-14

13. kolejka RW I ligi wojewódzkiej C1 Trampkarz 

Zagłębie - Śląsk Wrocław 1:3

K. Nowogoński 72 

Zagłębie: Matysek - Michura, Siciński, Raniś, D. Nowogoński, Zinkowski, Ligocki, Bomba, Skrobich, K. Nowogoński, Dzhemaydin.

Grali również: Ratajczak, Musiał, Ganczar.

Trener Emil Nowakowski: 

Po serii dobrych meczów dzisiejszego niestety nie udało się zakończyć naszym sukcesem. Od początku do końca mocno się staraliśmy, byliśmy stroną przeważającą, niestety nie mieliśmy na tyle mocnych argumentów w ofensywie, by stworzyć klarowne sytuacje bramkowe. Na dodatek nie obyło się bez błędów i głęboko cofnięty przeciwnik wypunktował nas umiejętnie. Ten mecz pokazał kolejny raz, że przy naszych problemach zdrowotnych, kadrowych i braku kilku zawodników, ich zastępcy nie są w stanie grać na podobnym poziomie. Oczywiście w tym składzie osobowym, mogliśmy zagrać mniej odważnie, cofnięci, czekając na przeciwnika na swojej połowie, ale przecież nie o to chodzi w meczach i rozwoju 14-latków. W tej drużynie nie ma i nie będzie miejsca na zwiątpienie i minimalizm. 

U-13

12. kolejka RW III ligi okręgowej C1 Trampkarz 

Konfeks Legnica - Zagłębie Lubin 2:7 

Janik 5, 24, Klimpel 6, Fogt 17, 20, Toporowski 22, Bębas 57

Zagłębie: Michałków, Kowalski, Nadbrzeźny, J. Fogt, Bębas, Toporowski, Chmielowiec, Janik, Zębacki, Klimpel, S. Fogt.

Grali również: Piech, Urbaniak, Rybka, Duczkowski.

Trener Piotr Błauciak:

Przeciwnik miał dziś słabszy dzień, a i tak strzelił nam dwie bramki. My natomiast ze swojej strony staraliśmy się stworzyć dobre widowisko. Zespół grał dużo na połowie Konfeksu, stwarzając sobie przy tym dużo sytuacji bramkowych. Najlepszym zawodnikiem spotkania był bramkarz gospodarzy, co przy naszej wysokiej wygranej, wiele mówi o tym meczu.

U-12 M

Drużyna prowadzona przez trenerów Przemysława Chojnowskiego i Karola Gracza przez weekend rywalizowała w turnieju piłkarskim Ostróda Cup 2021. Miedziowi zostawili po sobie bardzo dobre wrażenie, prezentując efektowną grę. 

Trener Karol Gracz: 

Jechaliśmy do Ostródy z planem, by pokazać się z jak najlepszej strony. Nie udało nam się osiągnąć drugorzędnego celu, jakim było wygranie rozgrywek i choć pozostał niedosyt, to cieszy nas fakt, że zaprezentowaliśmy efektowną grę, której zwieńczeniem były piękne bramki. Zostawiliśmy po sobie dobre wrażenie, to nie podlega wątpliwości. 

 

U-12 B 

Jaworzanka Jawor - Zagłębie

Zagłębie: Stępień, Żmuda, Hadalski, Żarczyński, Bużdygan, Krzyżanowski, Mirek, Ordon, Kożczyak.

Grali również: Buczek, Korczowski, Fijoł, Kasprzyk.

Trener Przemysław Kotlarz:

Wyrównany mecz, mimo że już w 1. minucie straciliśmy bramkę, to chłopcy dobrze zareagowali i szybko wyrownaliśmy stan spotkania. Później, mimo kilku okazji, nie udało się zdobyć zwycięskiej bramki, gdyż brakowało nam dobrych wyborów w końcowej fazie akcji. W defensywie graliśmy blisko siebie, nie pozwalając na zbyt wiele przeciwnikowi. Chłopcy zagrali z ambicją i zaangażowaniem, jestem zadowolony z ich dzisiejszej gry i podejścia do meczu.