Runda jesienna w DLJM 16 gru

Runda jesienna w DLJM

Podopieczni trenerów Tomasza Bożyczko i Przemysława Chojnowskiego zakończyli rundę jesienną w Dolnośląskiej Lidze Juniorów Młodszych tuż za podium. Jak ocenia ten czas szkoleniowiec drużyny U-16? Zapraszamy na podsumowanie jesieni w wykonaniu zawodników AP KGHM Zagłębie!

16 gru 2020 16:04

Udostępnij

Akademia

Miedziowi rozgrywki w DLJM rozpoczęli dokładnie 15 sierpnia 2020 roku. Inauguracja nie poszła jednak po ich myśli i musieli uznać wyższość Chrobrego Głogów, który wygrał 3:1. Ten mecz nie podłamał naszych zawodników, którzy w następnych dwóch spotkaniach pokonali dwie wrocławskie ekipy. W ciągu całej rundy lubinianie pokazali się z dobrej strony i zajęli ostatecznie 4. miejsce, tracąc do ostatniego miejsca podium zaledwie jeden punkt. Miedziowi wielokrotnie pokazywali wolę walki, czego dowodzi liczba strzelonych przez nich goli, a także trzecie miejsce w klasyfikacji zdobytych bramek.

Trener Tomasz Bożyczko: 

- To była grupa chłopaków, która gra w lidze z rocznikiem starszym. Na pewno biorąc to pod uwagę, to ten okres uznaję za dobry. Zarówno gra indywidualna, jak i drużynowa na dobrym, rozwojowym poziomie. Później, kiedy kwestia pandemii wzięła górę, to troszeczkę się posypało. Myślę, że nasze porażki wzięły się właśnie z tego - na niektórych pozycjach nie mieliśmy kim grać. Dochodziło do sytuacji, kiedy musieli występować zawodnicy nawet dwa lata młodsi od przeciwników. Jednak początek rundy na pewno był obiecujący. Pokazaliśmy to w meczu z Górnikiem Polkowice. Jednak wpływ różnicy roku, dwóch, jest bardzo duży. Cierpliwie pracujemy, chcemy rozwijać naszych zawodników i przygotowywać ich do przejścia do drużyny U-17. Cel na kolejną część sezonu będzie podobny, czyli przede wszystkim rozwój chłopaków. Chcemy także, żeby nasza gra była płynniejsza. Czasami musimy być jednak cierpliwi i wyrozumiali. Musimy sobie z tym radzić. Chłopcy też muszą to rozumieć.

Statystyki

Miejsce w tabeli: IV

Bramki strzelone: 35

Bramki stracone: 37

Bilans u siebie: 3W-0R-4P

Bilans na wyjeździe: 3W-2R-2P

Strzelcy bramek:

  1. Kamil Ausfeld – 12 bramek
  2. Marcel Świątek, Aleksander Kubacki – 4 bramki
  3. Oskar Leopold, Adam Zajac, Paweł Woźny, Kasjan Frankowski – 2 bramki
  4. Jan Bonikowski, Leon Wieczorek, Wiktor Nowak, Tobiasz Starosta, Szymon Tarkowski, Kacper Gałka - 1 bramka

Bramki strzelone w I połowie: 14

Bramki strzelone w II połowie: 21

Bramki stracone w I połowie: 18

Bramki stracone w II połowie: 19