Sebastian Mach w Zagłębiu Lubin 5 sie

Sebastian Mach w Zagłębiu Lubin

Reprezentant Polski do lat 17 Sebastian Mach przeszedł na zasadzie transferu definitywnego z Herthy Berlin do Zagłębia Lubin. Grający na pozycji lewego obrońcy lub środkowego pomocnika zawodnik w najbliższym czasie będzie trenował w KGHM Zagłębiu II Lubin. Urodzony w 2001 roku piłkarz będzie stale monitorowany przez sztab szkoleniowy pierwszej drużyny.

5 sie 2019 13:38

Fot. AP KGHM Zagłębie
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Akademia

Sebastian Mach urodził się 25 lutego 2001 roku w Berlinie. Swoją piłkarską karierę rozpoczynał w małym klubie BSC Reinickendorf. Następnie grał w BSC Rehberge oraz Frohnauer S.C. To właśnie w zespole z Schönfließer Strasse został wypatrzony przez skautów stołecznej Herthy, której barwy reprezentował przez ostatnie cztery lata.

W drużynie z Berlina Mach występował w zespołach U-16, U-17 oraz U-19. Na swoim koncie ma łącznie 37 meczów, pięć bramek i jedną asystę w młodzieżowej Bundeslidze U-17 i U-19.

18-letni lewy obrońca, który może grać także na środku pomocy, jest młodzieżowym reprezentantem Polski. Ostatni mecz w koszulce z orłem na piersi rozegrał 23 marca 2018 roku.

Witamy w naszym klubie oraz życzymy sukcesów!