SMS Łódź partnerem AP KGHM Zagłębia 26 wrz

SMS Łódź partnerem AP KGHM Zagłębia

Projekt Klubów Partnerskich Zagłębia Lubin i AP KGHM Zagłębie funkcjonuje od 4 lat. W tym czasie nawiązana została współpraca z 20 klubami. W minioną sobotę do tego grona dołączył SMS Łódź.

26 wrz 2016 14:13

Fot. Piotr Dziurman
Autor Zagłębie Lubin

Udostępnij

Akademia


W czasie obowiązywania niniejszego porozumienia SMS Łódź w ramach własnej infrastruktury będzie prowadził szkolenie młodzieży. Kluby zobowiązują się do prowadzenia ścisłej współpracy w zakresie szkolenia młodzieży (tj. piłkarzy do 19 roku życia), zgodnie z systemem szkolenia Zagłębia Lubin.Najbardziej utalentowani zawodnicy SMS Łódź będą trafiali do Zagłębie Lubin, gdzie będą kontynuować swoją karierę piłkarską.

Ponadto Kluby będą współpracowały w zakresie scoutingu i rekrutacji zawodników. Zagłębie umożliwi trenerom  i kierownictwu SMS-u uczestniczenie w organizowanych przez siebie zajęciach szkoleniowych, stażach oraz kursach.
Kluby będą współpracowały też przy organizowanych przez siebie turniejach oraz sparingach w ramach różnych grup wiekowych szkolonych w obu Klubach. Wkrótce planowany jest współny wyjazd zespołów młodzieżowych do Holandii.
?

Przez pierwsze 2 lata współpracą w ramach Klubów Partnerski obejmowaliśmy głównie teren Zagłębia Miedziowego i Dolnego Śląska. Ostatnie 2 lata Klub nasz rozszerzył działania w zakresie Klubów Partnerskich na inne województwa: Lubuskie, Wielkopolskie, Opolskie, Śląskie i Podkarpackie.