U – 13 | „Miedziowi” na podium w Number One Cup 2019 / Akademia / KGHM Zagłębie Lubin
U – 13 | „Miedziowi” na podium w Number One Cup 2019 2 gru

U – 13 | „Miedziowi” na podium w Number One Cup 2019

Na przełomie listopada i grudnia 2019 roku rozgrywano w Gdańsku międzynarodowy turniej piłkarski Number One Cup 2019. Do rywalizacji przystąpiło wiele uznanych zespołów z Europy, w tym także drużyna Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. W trakcie dwudniowych zmagań podopieczni trenerów Sławomira Wałowskiego i Emila Nowakowskiego zaprezentowali się bardzo dobrze, ostatecznie zajmując miejsce na podium.

2 gru 2019 10:20

Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Akademia

Number One Cup z założenia jest turniejem, w którym rozgrywane są mecze piłkarskie młodych adeptów tej dyscypliny, reprezentujących klubu z całej Europy. Udział w wydarzeniu poprzedzają eliminację, dlatego do finałowej rundy kwalifikują się naprawdę uznane marki. W tym roku do Gdańska przyjechały m.in.  zespoły młodzieżowe Evertonu, Paris Saint Germain, Juventusu Turyn, Bayeru Leverkusen, Sparty Praga, Interu Mediolan, Liverpoolu FC, Cardiff FC, RB Lipsk, Karpaty Lwów czy także polskie Legia Warszawa, Cracovia Kraków, Lechia Gdańsk, Śląsk Wrocław i Zagłębie Lubin.

Spotkanie na boisku z zawodnikami z różnych części Europy, reprezentujących różne style gry pozwala podnosić umiejętności, a także zdobywać cenne doświadczenie, które na pewno zaprocentuje w przyszłości. Jest to również czas na integrację czy wspólną zabawę w ramach rywalizacji Fair Play, bo przecież wszystkich adeptów łączy jedno – pasja do gry w piłkę!

Młodym zawodnikom Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie oraz trenerom gratulujemy dobrej postawy!