U-15 | Podsumowanie jesieni / Akademia / KGHM Zagłębie Lubin
U-15 | Podsumowanie jesieni 27 gru

U-15 | Podsumowanie jesieni

Czas na podsumowanie rundy jesiennej w wykonaniu zespołów Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie. Na początek przyjrzeliśmy się drużynie U-15, prowadzonej przez trenerów Marka Sinkiewicza oraz Przemysława Kotlarza, która występuje na co dzień w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów.

27 gru 2022 08:45

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Akademia

SIERPIEŃ

Sezon 2022/23 Miedziowi rozpoczęli od wyjazdowego starcia w Głogowie. W inauguracyjnym spotkaniu lepszym zespołem okazali się zawodnicy Zagłębia, którzy pokonali rywala 2:0, po trafieniach Macieja Toporowskiego oraz Emanuela Wiśniowskiego. Tydzień później, w pierwszym domowym spotkaniu nowego sezonu, lubinianie zmierzyli się z Odrą Opole. Górą w tym starciu byli opolanie, którzy pokonali naszą drużynę 3:0. 

WRZESIEŃ

W nowy miesiąc podopieczni trenerów Marka Sinkiewicza oraz Przemysława Kotlarza weszli na piątkę. I to dosłownie, ponieważ zwyciężyli z GKS-em Katowice 5:0. Na boisku w stolicy województwa Śląskiego, bramki zdobywali Emanuel Wiśniowski (dwie), Jakub Fogt, Maciej Toporowski oraz Piotr Pietruszka, który skierował piłkę do własnej bramki. W kolejnym spotkaniu, lubinianie zmierzyli się w Lubinie z Górnikiem Zabrze. Oba zespoły podzieliły się punktami po remisie 1:1, a bramkę dla naszej drużyny zdobył wówczas Karol Ośka. Tydzień później Miedziowi zagrali na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław. Trzy punkty zainkasowali wrocławianie, którzy zwyciężyli 2:1. Honorowe trafienie zdobył Jakub Fogt. Na koniec września nasi zawodnicy udali się pod Jasną Górę, by zmierzyć się z Rakowem Częstochowa. Tak jak wcześniej we Wrocławiu, tak i teraz w Częstochowie, górą okazali się rywale, którzy zwyciężyli 2:1. Jedyną bramkę dla naszej drużyny tym razem zdobył Aleksander Chabros. 

PAŹDZIERNIK

Na początku października do Lubina zawitał zespół Olympic Junior Wrocław. Spotkanie to okazało się prawdziwym popisem strzeleckim naszych zawodników, którzy wygrali pewnie aż 9:0. Bohaterami naszego zespołu okazali się Jakub Fogt oraz Aleksander Chabros, którzy zdobyli po trzy bramki. Do tego do siatki rywala trafiali także Jakub Ligocki dwukrotnie oraz Mateusz Chmielowiec. Kilka dni później Miedziowi znów zagrali na własnym boisku, tym razem przeciwko Chrobremu Głogów, którego pokonali kilka tygodni wcześniej. Nie inaczej było i tym razem, bowiem lubinianie zwyciężyli pewnie 4:0, po hat-tricku Aleksandra Chabrosa oraz trafieniu Emanuela Wiśniowskiego. W kolejnym spotkaniu Miedziowi zagrali w Opolu, gdzie zremisowali z Odrą 1:1, po bramce Jakuba Ligockiego w doliczonym czasie gry drugiej połowy. Sześć dni później nasi zawodnicy zmierzyli się z GKS-em Katowice. Tym razem trzy punkty dość niespodziewanie zainkasowali piłkarze z Górnego Śląska, którzy wygrali 2:1. Honorowe trafienie dla naszego zespołu zdobył Aleksander Chabros w końcowych minutach spotkania. W ostatnim październikowym meczu, Zagłębie podejmowało u siebie Raków Częstochowa. Trzy punkty, jak i również trzy strzelone bramki do swojego dorobku dopisali rywale, którzy zwyciężyli na naszym boisku 3:0. 

LISTOPAD

Szóstego listopada nasi piłkarze wyjechali na Górny Śląsk, by zmierzyć się z Górnikiem Zabrze. Podobie jak w pierwszym meczu rozegranym w Lubinie, tak i teraz, oba zespoły podzieliły się punktami, remisując 1:1. Dla lubinian trafił wówczas Marcel Foks. W przedostatnim tegorocznym spotkaniu, a ostatnim rozegranym na własnym boisku, Zagłębie pokonało lidera rozgrywek, mającego za sobą wówczas serię 9 kolejnych zwycięstw Śląsk Wrocław. Dzięki bramce zdobytej przez Jakuba Fogta, Miedziowi zwyciężyli 1:0. Na zakończenie rundy podopieczni trenerów Marka Sinkiewicza oraz Przemysława Kotlarza zagrali we Wrocławiu z Olympic Junior. Lubinianie zgarnęli pełną pulę, wygrywając 3:0, po trafieniach Jakuba Ligockiego, Aleksandra Chabrosa oraz Marcela Foksa. 

PODSUMOWANIE

Miedziowi mają za sobą udaną rundę jesienną, choć piąte miejsce może o tym nie świadczyć. Jest to zespół złożony z wciąż młodych i głodnych gry zawodników, którzy wraz z każdym spotkaniem oraz treningiem udowadniali, że stają się coraz lepsi jako grupa. Na pewno należy naszych graczy pochwalić za świetne mecze przeciwko Olympic Junior Wrocław, zwłaszcza ten domowy, mecze z Chrobrym Głogów, spotkanie wyjazdowe z GKS-em Katowice oraz za wygraną ze Śląskiem Wrocław, który do tego spotkania zanotował serię 9 kolejnych zwycięstw. Jak to bywa w sporcie, naszych zawodników nie ominęły również porażki, lecz po każdej udawało im się podnieść i walczyć w kolejnym spotkaniu o trzy punkty. Dzięki temu, w końcówce rundy lubinianie mieli już zapewnione utrzymanie i tym samym byli pewni gry w rundzie wiosennej w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów.

BILANS RUNDY JESIENNEJ:

Ilość spotkań: 14

Miejsce w tabeli: 5

Bilans gier: 6 zwycięstw, 3 remisy, 5 porażek

Ilośc punktów: 21

Bilans bramkowy (łącznie): 30:15

Bilans (domowy): 3 zwycięstwa, 1 remis, 3 porażki

Bilans bramkowy (domowy): 16:9

Bilans (wyjazdowy): 3 zwycięstwa, 2 remisy, 2 porażki

Bilans bramkowy (wyjazdowy): 14:6

Czyste konta: 6

Najwyższe zwycięstwo: 1.10.2022 | Zagłębie - Olympic Junior Wrocław 9:0

Strzelcy: 9 - Aleksander Chabros | 6 - Jakub Fogt | 4 - Jakub Ligocki, Emanuel Wiśniowski | 2 - Marcel Foks, Maciej Toporowski | 1 - Mateusz Chmielowiec, Karol Ośka