U-16 | Podsumowanie jesieni / Akademia / KGHM Zagłębie Lubin
U-16 | Podsumowanie jesieni 28 gru

U-16 | Podsumowanie jesieni

Zapraszamy do podsumowania rundy jesiennej w wykonaniu zawodników zespołu U-16, grających na co dzień w Dolnośląskiej Lidze Juniorów Młodszych. Podopieczni trenerów Piotra Stańko oraz Karola Maliszewskiego mają za sobą znakomitą rundę, zwieńczoną pozycją lidera na półmetku rozgrywek.

28 gru 2022 08:30

Akademia

SIERPIEŃ

Podopieczni trenerów Piotra Stańko oraz Karola Maliszewskiego przystąpili do sezonu 2022/23 z jasnym celem, jakim jest obrona zdobytego w poprzednich rozgrywkach tytułu mistrza Dolnego Śląska. Na inaugurację sezonu, a zarazem w jedynym sierpniowym spotkaniu ligowym, Miedziowi zagrali ma własnym boisku przeciwko WKS-owi Śląsk Wrocław. Mecz zakończył się wygraną naszego zespołu 3:1. Pierwszą bramkę zdobył Maksymilian Maćkowiak w pierwszej części spotkania, a po przerwie trafiali jeszcze Paweł Wierszak oraz Igor Stańczak.

WRZESIEŃ

Tydzień później lubinianie udali się na swój pierwszy wyjazd w nowym sezonie. Rywalem naszej drużyny było FC Wrocław Academy, które jak się później okazało, stało się głównym przeciwnikiem Miedziowych w walce o pozycję lidera na koniec rundy. Spotkanie to zakończyło się remisem 2:2, a bramki zdobywał Kamil Nowogoński. Prawdziwą ozdobą tego starcia była jedna z bramek naszego ofensywnego zawodnika, który trafił do siatki efektowną przewrotką z okolic pola karnego. Kolejny pojedynek podopieczni trenerów Piotra Stańko oraz Karola Maliszewskiego rozegrali znów na wyjeździe, tym razem w Głogowie z miejscowym Chrobrym. Miedziowi zwyciężyli wówczas 2:0, tym razem po dwóch trafieniach Bartosza Rokity. Kilka dni później na zawodników zespołu U-16 czekała kolejna wyjazdowa potyczka. Tym razem  do oddalonego od naszego miasta o niemal 100 km Dzierżoniowa. To spotkanie również zakończyło się zwycięstwem naszego zespołu. Wynik otworzył Kamil Nowogoński, a 10 minut przed przerwą gola zdobył Maksymilian Maćkowiak. Po zmianie stron po raz drugi do siatki rywala trafił Maćkowiak, a wynik na 4:1 ustalił Eryk Ratajczak w 85. minucie gry. Pierwszym i jedynym meczem ligowym rozegranym we wrześniu na własnym boisku, było starcie przeciwko Górnikowi Wałbrzych. Ten pojedynek zakończył się prawdziwym pogromem, bowiem nasz zespół zwyciężył aż 13:0. Sześciokrotnie na listę strzelców zapisał się Karol Cywiński, dla którego były to jednocześnie pierwsze bramki w sezonie. Cztery bramki zdobył Kamil Nowogoński, a po jednym trafieniu zanotowali Dawid Nowogoński, Mateusz Musiał oraz Jakub Tyborczyk.

PAŹDZIERNIK

W pierwszy weekend października Miedziowi pauzowali, ze względu na nieparzystą liczbę drużyn, po wycofaniu się jednego z zespołów przed startem sezonu. Na kolejne spotkanie przyszło czekać do 8 października. Chwilowa przerwa w grze nie wybiła z rytmu naszych zawodników, którzy pewnie pokonali Olympic Wrocław 7:0, po dwóch bramkach autorstwa Kamila Nowogońskiego, a także pojedynczych trafień Maksymiliana Maćkowiaka, Karola Cywińskiego, Eryka Ratajczaka, Marcina Skrobicha oraz Oliwiera Sicińskiego. Osiem dni później Miedziowi wybrali się do Wrocławia na starcie ze Śląskiem. Lubinianie wygrali 3:1, zgarniając tym samym kolejny komplet punktów. Dwie bramki w tym meczu zdobył Maksymilian Maćkowiak, a trzecie trafienie dorzucił Dawid Nowogoński. W kolejnej serii gier nasi zawodnicy zmierzyli się na własnym boisku ze Ślęzą Wrocław. Miedziowi odnieśli wysokie zwycięstwo 9:0, nie pozostawiając złudzeń rywalom już po pierwszej połowie, po której prowadzili już 5:0. Hat-trickiem wówczas popisał się Karol Cywiński, dwie bramki były autorstwa Maksymiliana Maćkowiaka, a po jednej bramce zdobyli Mateusz Musiał, Kacper Nowak, Dawid Nowogoński oraz Jakub Tyborczyk. W ostatnim październikowym spotkaniu, lubinianie udali się do niedalekich Polkowic na starcie z Górnikiem. I tak jak w poprzednich trzech pojedynkach, tak i teraz, podopieczni trenerów Piotra Stańko oraz Karola Maliszewskiego zgarnęli komplet punktów, zwyciężając na boisku rywali 6:2. Trzy bramki w tym meczu zdobył Maksymilian Maćkowiak, a po jednym trafieniu zanotowali Fabian Sowiecki, Igor Stańczak oraz Karol Cywiński.

LISTOPAD

W ostatni miesiąc rundy jesiennej nasi zawodnicy nie weszli najlepiej, bowiem ulegli na własnym boisku Miedzi Legnica po niezwykle wyrównanym spotkaniu 4:5. Do przerwy lubinianie prowadzili 3:2, choć do 33. minuty meczu to rywale cieszyli się z prowadzenia 1:2. Bramki zdobywali Oskar Droździk, Mateusz Musiał oraz Maksymilian Maćkowiak. Po zmianie stron wynik podwyższył Kamil Nowogoński, lecz w końcówce do głosu doszli rywale, którzy ostatecznie wywieźli z Lubina komplet punktów. Na ostatni tegoroczny wyjazd Miedziowi udali się do Jeleniej Góry. Spotkanie z Karkonoszami okazało się niezwykle jednostronne. Nasi zawodnicy zwyciężyli aż 11:0. Do przerwy dwie bramki zdobył Kamil Nowogoński, a po jednym trafieniu zanotowali Kacper Nowak, Marcin Skrobich oraz Karol Cywiński. Po zmianie stron trzykrotnie do siatki rywali trafił Maksymilian Maćkowiak, a po jednej bramce zdobyli Dawid Nowogoński, Bright Ede oraz Igor Stańczak. Ostatnim rywalem był Parasol Wrocław. Do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis. Po przerwie rzutu karnego nie wykorzystali przeciwnicy i wówczas skutecznie do głosu doszło Zagłębie, które za sprawą dwóch trafień Jakuba Tyborczyka oraz Maksymiliana Maćkowiaka i Kamila Nowogońskiego, pokonało rywali ze stolicy województwa dolnośląskiego 4:0. Zwycięstwo to przypieczętowało pozycję lidera po rundzie jesiennej dla naszego zespołu.

PODSUMOWANIE

Drużyna Zagłębia Lubin U-16 może być w pełni zadowolona z wykonanej pracy od samego początku sezonu. Przez wszystkie dwanaście dotychczas rozegranych spotkań ligowych, Miedziowi prezentowali wysoki poziom, niejednokrotnie pokazując swój potencjał ofensywny, a także udowadniając szczelność w szeregach defensywnych. Przekłada się to na aż 68 zdobytych bramek, co jest drugim najlepszym wynikiem wśród wszystkich drużyn grających w rozgrywkach. Więcej bramek zdobyli jedynie zawodnicy Miedzi Legnica, którzy zgromadzili ich 85. Jeśli chodzi o formację defensywną, to dotychczas dopuścili do straty jedynie 12 bramek, co również jest drugim  wynikiem w lidze. O jedno trafienie stracone mniej ma tylko FC Wrocław Academy. Tak jak wspomnieliśmy na samym wstępie naszego podsumowania, celem Miedziowych na ten sezon jest obrona zdobytego w maju tytułu mistrzów Dolnego Śląska w kategorii junior młodszy. I tą sztukę podopieczni trenerów Piotra Stańko oraz Karola Maliszewskiego dotychczas znakomicie realizują, ponieważ po 12 rozegranych kolejkach są liderem rozgrywek, gromadząc przy tym aż 31 na 36 możliwych do zdobycia punktów.