U-17 | Podsumowanie jesieni / Akademia / KGHM Zagłębie Lubin
U-17 | Podsumowanie jesieni 29 gru

U-17 | Podsumowanie jesieni

Mistrzowie Polski juniorów młodszych mają za sobą udaną rundę jesienną. Podopieczni trenerów Tomasza Bożyczko oraz Piotra Błauciaka zakończyli pierwszą część sezonu na pierwszym miejscu w tabeli. Podsumujmy zatem rundę jesienną w ich wykonaniu.

29 gru 2022 09:00

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Akademia

SIERPIEŃ

Na inaugurację nowego sezonu, podopieczni trenerów Tomasza Bożyczko oraz Piotra Błauciaka, który zastąpił przed rozpoczęciem rozgrywek Krystiana Kaczmarczyka, wyjechali do Bydgoszczy na starcie z Chemikiem. Miedziowi pewnie zgarnęli pierwsze trzy punkty, zwyciężając 6:0. Bramki wówczas zdobywali Mateusz Skoczylas, Kacper Kaczmarek, Fabian Sowiecki, Barłomiej Wandachowicz, Dominik Gregorski oraz Kacper Szulc. Tydzień później, w pierwszym domowym starciu, lubinianie znów zdobyli sześć bramek, nie tracąc przy tym ani jednej, pokonując Rekord Bielsko-Biała. Dwukrotnie na listę strzelców wpisywali się Marcel Reguła oraz Dominik Gregorski, a po jednej bramce zdobyli Mateusz Skoczylas oraz Bartosz Rokita. W ostatnim sierpniowym spotkaniu nasi zawodnicy udali się na mecz z Pogonią Szczecin. Tym razem nie udało się dopisać punktów do swojego konta. Rywale zwyciężyli 3:0.

WRZESIEŃ

W nowy miesiąc Miedziowi weszli w dobrym stylu, bowiem szybko zapomnieli o porażce z Pogonią i pokonali Chrobrego Głogów 4:1 po dwóch bramkach Mateusza Skoczylasa oraz trafieniach Bartłomieja Wandachowicza oraz Patryka Sobolewskiego. Tydzień później, lubinianie powrócili do Szczecina, tym razem mierząc się z FASE. Znów w meczu padły trzy bramki, tym razem jednak to nasz zespół zgarnął pełną pulę, wygrywająć 3:0, po dwóch trafieniach Oskara Droździka oraz jednym Mateusza Skoczylasa. Kolejnym rywalem naszego zespołu była Odra Opole. Choć do przerwy był remis 1:1, to udało się odwrócić w świetnym stylu sytuację w drugiej części spotkania, dzięki czemu lubinianie zwyciężyli 6:1. Hat-trickiem w tym meczu popisał się Marcel Reguła, a po jednej bramce zdobyli Maciej Rogowski, Natan Niedźwiedź oraz Dominik Gregorski. Był to jednocześnie ostatni wrześniowy mecz naszego zespołu, bo starcie przeciwko Warcie Poznań zostało przełożone na przyszły miesiąc.

PAŹDZIERNIK

Nim jednak doszło do starcia z Wartą, podopieczni trenerów Tomasza Bożyczko oraz Piotra Błauciaka udali się do Zabrza na starcie z ówczesnym liderem naszej grupy CLJ. Górą w tym spotkaniu okazali się rywale, którzy zwyciężyli 3:1, a jedyną bramkę dla naszego zespołu w tym meczu zdobył Marcel Reguła. Cztery dni później padł ten sam wynik, lecz tym razem to Miedziowi cieszyli się z trzech punktów, po wyjazdowej wygranej w zaległym spotkaniu przeciwko wspomnianej już Warcie Poznań. Po trzech tygodniach przerwy, lubinianie powrócili na własne boisko. Tym razem zawitał zespół Zawiszy Bydgoszcz. Spotkanie to było niezwykle jednostronne, bowiem Miedziowi zwyciężyli aż 9:0. Po trzy bramki zdobyli Patryk Sobolewski oraz Natan Niedźwiedź, a po jednym trafieniu zanotowali Tymon Sobek, Marcel Reguła oraz Fabian Sowiecki. W następnej kolejce, w Sosnowcu doszło do spotkania imienników, bo spotkały się dwa Zagłębia. Lepszym okazało się Zagłębie z Lubina, które pewnie zwyciężyło na boisku rywala 7:1, po dwóch trafieniach Dominika Gregorskiego oraz Kacpra Szulca, a także Macieja Rogowskiego, Patryka Sobolewskiego oraz Bartosza Rokity. W drugim i jednocześnie ostatnim domowym spotkaniu w październiku Miedziowi pokonali w deszczowej aurze Lechię Gdańsk 5:0. Wówczas do siatki rywala trafiali Maciej Rogowski (dwukrotnie), Bartłomiej Wandachowicz, Marcel Reguła oraz Fabian Sowiecki. Na koniec miesiąca doszło do kolejnego ważnego starcia w górnej części tabeli i podobnie jak przeciwko Pogoni i Górnikowi Zabrze, lubinianie rozegrali je na wyjeździe. Tym razem rywalem naszego zespołu był Raków Częstochowa. Trzy punkty padły łupem Zagłębia, które pokonało rywali spod Jasnej Góry 3:1 po dwóch bramkach autorstwa Macieja Rogowskiego oraz Dominika Gregorskiego. 

LISTOPAD

W pierwszą listopadową sobotę, na boisku w Lubinie doszło do starcia przeciwko Śląskowi Wrocław. Tak jak tydzień wcześniej w Częstochowie, tak i teraz w Lubinie, Miedziowi pokonali rywali 3:1. W pierwszej części spotkania do siatki trafiali Mateusz Skoczylas oraz Marcel Reguła, a po przerwie bramkarza Śląska pokonał Dominik Gregorski. W przedostatniej kolejce rundy jesiennej, lubinianie udali się na Pomorze, by zmierzyć siły przeciwko Arce Gdynia. Spotkanie to również padło łupem naszego zespołu, który zwyciężył 4:1 po dublecie Dominika Gregorskiego oraz trafieniach Fabiana Sowieckiego i Patryka Sobolewskiego. Na zakończenie pierwszej części sezonu, Zagłębie zagrało u siebie z Lechem Poznań. Tym razem doszło do podziału punktów po remisie 1:1. Bramkę dla naszej drużyny w tym meczu zdobył Marcel Reguła. W listopadzie rozegrano jeszcze dwa mecze rundy jesiennej. Jako pierwsze było domowe starcie z Chemikiem Bydgoszcz. Miedziowi pewnie ograli rywali z województwa kujawsko-pomorskiego 8:0, po dwóch bramkach Bartosza Rokity oraz trafieniach Fabiana Sowieckiego, Dominika Gregorskiego, Marcela Reguły, Bartłomieja Wandachowicza, Oskara Droździka oraz Patryka Sobolewskiego. W ostatni dzień listopada, a jednocześnie w ostatnim meczu ligowym w 2022 roku, Zagłębie pewnie wygrało na wyjeździe z Rekordem Bielsko-Biała 9:0. Czterokrotnie na listę strzelców wpisał się Dominik Gregorski, dublet zanotowali Bartosz Rokita oraz Mateusz Dziewiatowski, a jedną bramkę zdobył Dominik Cisek. 

PODSUMOWANIE

Trenerzy drużyny U-17, czyli Tomasz Bożyczko oraz Piotr Błauciak mogą być w pełni zadowoleni z wykonanej przez ich zespół pracy w trzynastu dotychczas rozegranych spotkaniach. Miedziowi aktualnie przewodzą w tabeli ligowej, mając zdobytych 43 punkty na 51 możliwych. Cytując klasyka, w ofensywie, jak i w defensywie wyglądali znakomicie, bowiem zdobyli aż 78 bramek, tracąc przy tym zaledwie 14. Daje to pierwsze miejsce pod względem skuteczności w ataku oraz drugie w klasyfikacji najmniejszej ilości straconych bramek, mając o jedną więcej od Lecha Poznań. Dużym atutem niewątpliwie także jest fakt, że za tą ilość zdobytych bramek odpowiada aż 15 różnych zawodników. Najlepszy strzelec naszego zespołu, Dominik Gregorski dodatkowo wraz z Wiktorem Benedyktowiczem ze Śląska Wrocław, Jakubem Oleksiewiczem z Górnika Zabrze oraz Martinem Rachubińskim z Pogoni Szczecin, przewodzi w klasyfikacji strzelców, mając ich 16. Miedziowi są bardzo skuteczni na własnym boisku, bowiem siedmiokrotnie zgarniali pełną pulę, a tylko raz stracili punkty, remisując z Lechem Poznań. Dodatkowo warto wspomnieć, że w tych ośmiu spotkaniach, stracili zaledwie cztery bramki, nie tracąc w jednym meczu więcej niż jednego trafienia. Dzięki swojej wysokiej formie, lubinianie drugą część walki o obronę mistrzowskiego tytułu rozpoczną na pozycji lidera grupy zachodniej Centralnej Ligi Juniorów U-17, mając dwa punkty przewagi nad Górnikiem Zabrze i trzy nad Rakowem Częstochowa. 

BILANS RUNDY JESIENNEJ:

Ilość spotkań: 17

Miejsce w tabeli: 1

Bilans gier: 14 zwycięstw, 1 remis, 2 porażki

Ilość punktów: 43

Bilans bramkowy (łącznie): 78:14

Bilans (domowy): 5 zwycięstw, 0 remisów, 1 porażka

Bilans bramkowy (domowy): 42-4

Bilans (wyjazdowy): 7 zwycięstw, 1 remis, 0 porażek

Bilans bramkowy (wyjazdowy): 36-10

Czyste konta: 7

Najwyższe zwycięstwo: 08.10.2022 | Zagłębie - Zawisza Bydgoszcz 9:0, 30.11.2022 | Rekord Bielsko-Biała - Zagłębie 0:9

Strzelcy: 16 - Dominik Gregorski | 12 - Marcel Reguła | 7 - Patryk Sobolewski | 6 - Maciej Rogowski, Bartosz Rokita, Mateusz Skoczylas | 5 - Natan Niedźwiedź, Fabian Sowiecki | 4 - Bartłomiej Wandachowicz | 3 - Oskar Droździk, Kacper Szulc | 2 - Mateusz Dziewiatowski | 1 - Dominik Cisek, Kacper Kaczmarek, Tymon Sobek