UEFA Youth League | Pierwszy mecz dla Ruchu Lwów / Akademia / KGHM Zagłębie Lubin
UEFA Youth League | Pierwszy mecz dla Ruchu Lwów 14 wrz

UEFA Youth League | Pierwszy mecz dla Ruchu Lwów

Za nami historyczny mecz dla Akademii KGHM Zagłębie. Mistrzowie Polski juniorów, zmierzyli się na Stadionie Zagłębia z mistrzem Ukrainy, Ruchem Lwów w pierwszym spotkaniu I rundy UEFA Youth League. Górą w tym starciu okazali się zawodnicy rywali, którzy zwyciężyli 1:0 po trafieniu Rusłana Nepeipiieva. Zapraszamy do relacji tekstowej z tego spotkania.

14 wrz 2022 19:15

Akademia

Ruch Lwów w ukraińskiej Youth League po 4 spotkaniach ma na koncie 10 punktów i jest liderem rozgrywek. Gorzej w tym sezonie spisuje  się młodzieżowa drużyna Zagłębia Lubin, która w Centralnej Lidze Juniorów zanotowała dotychczas trzy porażki, jeden remis i jedno zwycięstwo.

Od początku meczu byliśmy świadkami zaciętej gry i poświęcenia zawodników obu zespołów. W 12. minucie gry pierwszy groźny atak Miedziowych na strzał zamienił Kacper Masiak. Jednak jego uderzenie poszybowało tuż obok słupka. Byliśmy świadkami niezwykle wyrównanego pojedynku na stadionie Zagłębia Lubin, ale to

Ruch Lwów trafił do siatki po raz pierwszy. Znakomitym rajdem po prawej stronie boiska popisał się Oleh Fedor, a akcję na gola zamienił Ruslan Nepeipiiev.

Miedziowi po stracie bramki ruszyli do odrabiania strat. Przeważali w posiadaniu piłki, a gra toczyła się na połowie rywala. Brakowało jednak stuprocentowych sytuacji i po 35 minutach na tablicy wyników było ciągle 1:0 dla oficjalnych gospodarzy tego spotkania. Chwilę przed przerwą niebezpieczny strzał zza szesnastki oddał Tomasz Pieńko. Niestety dla Zagłębia Lubin pewną interwencją popisał się bramkarz zespołu z Ukrainy Yurii-Volodymyr Hereta. W pierwszej połowie już nic się nie wydarzyło i to Ruch Lwów schodził do szatni z jednobramkowym prowadzeniem.

Druga połowa zaczęłą się od ataków młodzieżowej drużyny Zagłębia Lubin. To zaowocowało drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką dla Bohdana Slubyka. Miedziowi coraz bardziej dominowali, a w 64. minucie przełożyło się to na dogodną sytuację. Z prawej strony boiska dośrodkowywał Paweł Kruszelnicki, a w polu karnym najlepiej odnalazł się Kacper Masiak. Jednak futbolówkę z linii bramkowej w ostatnim momencie wybił Vitalii Kholod.

Kolejne ataki Zagłębia Lubin były najczęściej przeprowadzane skrzydłami, ale dobrze ustawiona obrona Ruchu Lwów doskonale sobie radziła z dośrodkowaniami Miedziowych. W 89. minucie po rzucie rożnym bliski dojścia do piłki i strzału głową byl Oliwier Sławiński. Niestety w ostatniej chwili zablokował go jeden z ukraińskich obrońców. W tym spotkaniu nic więcej się już nie wydarzyło –  Ruch Lwów pokonał Zagłębie Lubin 1-0. Rewanż odbędzie się  5 października, również na stadionie w Lubinie.