UYL: Zapowiedź meczu Ruch Lwów - Zagłębie Lubin 12 wrz

UYL: Zapowiedź meczu Ruch Lwów - Zagłębie Lubin

Już w środę 14 września o godzinie 17:00 Miedziowi rozpoczną zmagania w UEFA Youth League. Rywalem młodzieżowej drużyny Zagłębia Lubin będzie Ruch Lwów, czyli mistrz niedokończonego sezonu 2021/2022 młodzieżowej ligi ukraińskiej.

12 wrz 2022 11:02

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Akademia

Zespół Zagłębia Lubin do lat 19 w ubiegłym sezonie sięgnął po raz trzeci w historii po tytuł Mistrza Polski juniorów.  W decydującym meczu podopieczni Marcina Cilińskiego pokonali Arkę Gdynia 2:1 po golach Pawła Kruszelnickiego i Tomasza Pieńki. W tabeli po tym spotkaniu Miedziowi mieli 59 punktów, drugie miejsce zajęła Arka Gdynia z dorobkiem 56 punktów, a podium zamknęła Legia Warszawa, która zgromadziła 53 punkty.

W obecnych rozgrywkach młodzieżowa drużyna Zagłębia Lubin po pięciu kolejkach ma cztery punkty i zajmuje dwunaste miejsce w tabeli. Sezon rozpoczęliśmy od dwóch porażek 5-2 z Wisłą Kraków i Legią Warszawa.  Następnie podzieliliśmy się punktami z Pogonią Szczecin, a mecz zakończył się wynikiem 3-3. Pierwsze zwycięstwo wywalczyliśmy na wyjeździe z Miedzią Legnica – derby zakończyły się okazałym wynikiem 4:0 dla Zagłębia Lubin. W Ostatniej kolejce Centralnej Ligi Juniorów zanotowaliśmy wysoką porażkę 4:1 z Escolą Warszawa.

Z kolei Ruch Lwów U-19 zdobył tytuł młodzieżowej ligi ukraińskiej, która z wiadomych przyczyn zakończyła się już po osiemnastu rozegranych kolejkach. Wyprzedzili wówczas drugie Dynamo Kijów i trzeci Szachtar. 

W tegorocznym sezonie również spisują się bardzo dobrze. Po czterech spotkaniach mają na koncie dziesięć punktów i są liderem ukraińskiej Youth League. Początek rozgrywek był w ich wykonaniu idealny – dwa zwycięstwa 8:0 i 6:0 z Metalistem Kharkiv i Kołosem Kowaliwka. Następnie w meczu na szczycie zremisowali z Szachtarem 2:2, a w ostatnim spotkaniu przed zmaganiami w UEFA Youth League wygrali 2:1 z Zorią Ługańsk.

Miedziowi w przypadku pokonania drużyny z Ukrainy w kolejnej rundzie zmierzą się ze zwycięzcą pary FK Csíkszereda - Galatasaray SK. Pojedynki II rundy zaplanowane są na 26 października i 2 listopada. Zagłębie Lubin w pierwszych meczach wystąpi w roli gości. Mecze z udziałem Zagłębia Lubin U-19 w UEFA Youth League będą rozgrywane na głównej płycie Stadionu Zagłębia. 


Poniżej przedstawiamy szczegółowe zasady UEFA Youth League

Turniej składa się z dwóch części, fazy wstępnej i fazy pucharowej:

 

  • Fazę wstępną można podzielić na dwa etapy

    • Drużyny ze ścieżki Ligi Mistrzów rywalizują w 8 grupach po cztery drużyny, z których pierwsza kwalifikuje się do 1/8 finału, a druga do play-offów.

    • Drużyny ze ścieżki mistrzów krajowych zmierzą się ze sobą w dwóch rundach pucharowych, rozgrywając dwumecze w każdej z nich. Zwycięzcy drugiej rundy kwalifikują się do play-offów.

  • Faza pucharowa składa się z pięciu rund, rozgrywanych w pojedynczych meczach: play-off, 1/8 finału, ćwierćfinału, półfinału i finału. Play-offy rozgrywane są w ramach jednego meczu na terenie klubów ze ścieżki mistrzów krajowych.