W Bytomiu na remis / Akademia / KGHM Zagłębie Lubin
W Bytomiu na remis 17 lis

W Bytomiu na remis

Druga drużyna KGHM Zagłębia Lubin występująca w rozgrywkach trzeciej ligi zremisowała bezbramkowo w Bytomiu z tamtejszą Polonią. Było to ostatnie, wyjazdowe spotkanie podopiecznych Adama Buczka i Jarosława Krzyżanowskiego przed przerwą zimową.

17 lis 2019 11:16

Akademia

Zawodnicy KGHM Zagłębia II Lubin mocno liczyli na podreperowanie dorobku punktowego jeszcze przed końcem roku 2019. Nie udało się w poprzedniej serii z ROW Rybnik, gdyż lubinianie na własnym boisku ulegli 0:2. Szansa na komplet punktów pojawiła się w sobotę, w starciu z czwartą w tabeli Polonią Bytom. Zadanie ciężkie, ale nie niemożliwe do wykonania co "Miedziowi" już nie raz udowodnili w przeszłości, pokazując się z dobrej strony choćby w starciu z wiceliderem, Ruchem Zdzieszowice, gdzie do zwycięstwa zabrakło naprawdę niewiele.

Początek meczu 16. kolejki wskazywał, że dla jednych jak i dla drugich nie będzie to łatwe starcie. Bytomianie, aby liczyć się w walce o awans do drugiej ligi musieli wygrać, ale to goście od pierwszych minut prezentowali się lepiej. KGHM Zagłębie II Lubin mogło nawet prowadzić, gdy w 22 minucie po faulu na naszym zawodniku w polu karnym gospodarzy otrzymało rzut karny. Niestety, w bramce Polonii świetnie spisał się Wierzbicki, który obronił strzał zawodnika "Miedziowych". Utrata takiej szansy jakby wpłynęła na poczynania KGHM Zagłębia, które powoli zaczęło oddawać inicjatywę. Do przerwy bramki nie padły, a tuż niej do głosy doszli gospodarze. Momentami było blisko straty bramki przez podopiecznych trenerów Buczka i Krzyżanowskiego, na szczęście dla nas pudłowali zarówno Matusiak jak i Konieczny. Spotkanie zakończyło się więc bezbramkowym remisem, które nie zadowala żadnej ze stron.

W następnej serii (23 listopada) lubianie zmierzą się z Lechią Zielona Góra i będzie to ostatnia szansa w tym roku na odniesienie kolejnego zwycięstwa.