Zagłębie Lubin wygrało Puchar Prezesa PZPN! 19 lut

Zagłębie Lubin wygrało Puchar Prezesa PZPN!

Zespół U-12 Zagłębia Lubin, prowadzony przez trenerów Sławomira Wałowskiego i Emila Nowakowskiego, wygrał turniej o Puchar Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniewa Bońka, pokonując w finale Pogoń Szczecin 4:1. Młodzi zawodnicy AP KGHM Zagłębie obronili tym samym zdobyty przed rokiem tytuł, dodatkowo ponownie zdobywając wszystkie nagrody indywidualne - Najlepszego Bramkarza, Najlepszego Strzelca i Najlepszego Zawodnika Turnieju.

19 lut 2019 15:28

Fot. Paula Duda/Łączy nas piłka
Autor akademiakghm.com

Udostępnij

Akademia

Ten prestiżowy turniej rozpoczęliśmy w grupie D. Wyszliśmy z niej z pierwszego miejsca, wygrywając z zespołami Pogoni Szczecin, Widzewa Łódź i Stali SPEC Łańcut. Wyniki kolejnych spotkań prezentowały się następująco:

Ćwierćfinał: Zagłębie Lubin - UKS Rodło Opole 4:0

Półfinał: Korona Kielce - Zagłębie Lubin 0:2

Finał: Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin 1:4

Zespół U-12 odebrał nagrody z rąk Prezesa Polskiego Związki Piłki Nożnej, Zbigniewa Bońka, który wręczył nie tylko puchar, medale i upominki, ale również zaproszenia na mecz eliminacji mistrzostw Europy Polska – Łotwa, który odbędzie się w Warszawie.

Jak obronę tytułu skomentował trener „Miedziowych”, Emil Nowakowski?

– Niesamowite i niewiarygodne. Byliśmy bardzo szczęśliwi. Chcieliśmy napisać historię naszej drużyny, naszego klubu i w jakimś stopniu też polskiej piłki, bo turniej o Puchar Prezesa PZPN to nowe rozgrywki, dopiero druga edycja. Zasłużyliśmy na wygraną w zeszłym roku, w tym pojechaliśmy przede wszystkim z zamiarem pokazania się z jak najlepszej strony w każdym jednym spotkaniu. Celem było wyjście z grupy, później przyszedł czas na ćwierćfinał, półfinał... Apetyt rósł w miarę jedzenia. Runda finałowa była bardzo wymagająca, również ze względu na to, że graliśmy od rana. Zmęczenie narastało, a sam finał rozpoczął się późnym popołudniem. Daliśmy radę, ponieważ chłopcy bardzo solidnie przepracowali obóz przygotowawczy, włożyli mnóstwo serca i sił w treningi. Wytrzymali, pokazali jakość, nie odpuszczali do ostatniego gwizdka sędziego, byli bardzo zdeterminowani... Zasłużyli na wygraną – powiedział szkoleniowiec naszej drużyny.

– Chłopcy mając lat 11-12 nie kalkulują - oni wychodzą na boisko, chcą się cieszyć grą i chcą wygrywać mecze. Nie musieliśmy im dużo mówić. Wiedzą, że zawsze trzeba podchodzić do gry z pokorą i spokojem. Celem było dobre granie, wygrywanie meczów, dopiero po tym była chęć zajęcia pierwszego miejsca. Szczerze powiem, że obawiałem się, czy damy radę powtórzyć wynik sprzed roku. Każdy chce pokonać zwycięzców poprzedniej edycji, jechaliśmy, jako obrońcy tytułu, ale chłopcy to udźwignęli. Są silni mentalnie i współtworzą mocną grupę, która świetnie ze sobą współpracuje. Sztab, zawodnicy, kierownik, rodzice - każdy dokłada swoją cegiełkę do dobrego funkcjonowania tego zespołu – dodał trener Nowakowski.

Cały wywiad można przeczytać na stronie Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie:

www.akademiakghm.com