Zagrają z Legią, Odrą i Miedzią 6 lis

Zagrają z Legią, Odrą i Miedzią

Drużyny biorące udział w rozgrywkach CLJ w sobotę i niedzielę powalczą o kolejne ligowe punkty. Tym razem Miedziowych czekają mecze z Legią Warszawa, Odrą Opole i Miedzią Legnica. Sprawdźcie zapowiedź tych nadchodzących pojedynków!

6 lis 2020 14:35

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

Akademia

CLJ U-18

Podopieczni trenerów Marcina Cilińskiego i Pawła Sochackiego zmierzą się w najbliższej kolejce z Legią Warszawa. Domowy pojedynek zostanie rozegrany w niedzielę o godzinie 11:00.

W ostatnim spotkaniu Miedziowi podjęli Wisłę Kraków, którą po dublecie Oliwiera Sławińskiego, pokonali 2:0. Dzięki temu zwycięstwu Zagłębie zamieniło się z Wisłą miejscami i uplasowało się na drugiej lokacie w tabeli, ze stratą jednego punktu do liderującego Śląska Wrocław.

Legioniści w zaległym pojedynku z Arką Gdynia zremisowali 2:2. Po rozegraniu 11 spotkań Legia Warszawa znajduje się na 6. miejscu w tabeli, z dorobkiem 20 punktów.

13. KOLEJKA CLJ U-18

8 listopada, g. 11:00 

Zagłębie Lubin – Legia Warszawa

CLJ U-17

Również w niedzielę swój mecz rozegrają podopieczni trenerów Sebastiana Szwedy i Przemysława Zatwarnickiego. Miedziowi zmierzą się na własnym terenie z Odrą Opole.

Lubinianie w swoim ostatnim meczu pokonali derbowych rywali, ekipę Śląska Wrocław, 4:2. Wówczas hattrickiem popisał się Oliwier Sławiński, a jednego gola dołożył Kacper Masiak. Miedziowi zajmują pozycję wicelidera, tracąc zaledwie 3 punkty do Górnika Zabrze i mają wciąż jeden zaległy mecz do rozegrania.

Tymczasem nasi rywale z Odry Opole, na własnym boisku zremisowali z drużyną Ruchu Chorzów 1:1. Mimo to, wciąż znajdują się na ostatnim miejscu w tabeli rozgrywek. Dotychczas wygrali tylko jedno spotkanie i mają na swoim koncie 5 punktów.

13. KOLEJKA CLJ U-17

8 lisoptada, g. 14:00 

Zagłębie Lubin – Odra Opole

CLJ U-15

Drużyną U-15 czeka wyjazdowy mecz z Miedzią Legnica. Jak szkoleniowiec Zagłębia ocenia bieżącą rundę w wykonaniu Miedziowych?

- Zbliżamy się do końca rundy jesiennej. Rozegraliśmy już 11 kolejek. Tak wyszło, że dwa nasze spotkania zostały przełożone. Jesteśmy zadowoleni z postawy zespołu w tej rundzie. Układ jest taki, że obecnie jesteśmy liderem tabeli. Wszystko wskazuje na to, że uda nam się tę pozycję utrzymać. Każdy mecz jest dla nas okazją, żeby doskonalić grę i model, który jest przyjęty w Akademii. Najważniejszy jest rozwój zawodników. Przygotowując się do kolejnych spotkań nie zwracamy uwagi na przeciwnika. Każdy mecz jest dla nas ważny. Celem każdego spotkania jest rozwijanie się i doskonalenie umiejętności całego zespołu. Na dziś mamy w zespole dwie poważniejsze kontuzje, które w meczu z Ruchem Chorzów odnieśli nasi obrońcy. Niestety, są wykluczeni z gry na dłuższy okres czasu. Myślę, że powinni wrócić do nas w styczniu. Do tego dwóch naszych zawodników wraca do pełnej dyspozycji po drobniejszych kontuzjach. Na szczęście ilość zawodników, których mamy do dyspozycji, jest wystarczająca, żeby dograć tę rundę do końca. W ten sposób tworzy się także okazja dla zawodników, którzy minut w tym sezonie mieli troszeczkę mniej niż inni. Będą mieli szansę, żeby złapać trochę czasu na boisku i pokazać swoje umiejętności - powiedział trener Marek Sinkiewicz.

Nasi rywale z Legnicy zajmują obecnie 6. miejsce z dorobkiem 15 punktów.

13. KOLEJKA CLJ U-15

7 listopada, g. 15:00 

Miedź Legnica - Zagłębie Lubin

1702309778 - 1702309762