ARCYWAŻNE STARCIE Z HUTNIKIEM KRAKÓW | ZAPOWIEDŹ / Drugi zespół / KGHM Zagłębie Lubin
ARCYWAŻNE STARCIE Z HUTNIKIEM KRAKÓW | ZAPOWIEDŹ 23 mar

ARCYWAŻNE STARCIE Z HUTNIKIEM KRAKÓW | ZAPOWIEDŹ

Przed naszymi rezerwami niezwykle ważne starcie w walce o utrzymanie się w eWinner 2 lidze. Rywalem podopiecznych trenera Jarosława Krzyżanowskiego będzie Hutnik Kraków, czyli bezpośredni rywal w tej walce. Zapraszamy do zapowiedzi tego spotkania.

23 mar 2023 13:29

Fot. Zagłębie Lubin S.A.
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

II drużyna

PRZEKUĆ FORMĘ W TRZY PUNKTY

Sobotnie starcie w Krakowie pomiędzy Hutnikiem a KGHM Zagłębiem II Lubin, będzie niezwykle ważnym starciem dla obydwu zespołów w kontekście walki o utrzymanie się w gronie zespołów w eWinner 2 lidze. Punkty z tego spotkania mogą mieć niebagatelne znaczenie na koniec sezonu, albowiem o losach którejkolwiek z drużyn mogą zaważyć starcia bezpośrednie. A w nich Miedziowi póki co stoją w lepszej sytuacji, bowiem w pierwszym meczu rozegranym w Lubinie, podopieczni trenera Jarosława Krzyżanowskiego wygrali 4:2. Po dwie bramki wówczas zdobywali Rafał Adamski oraz Szymon Kobusiński, a dla krakowian trafiali Krzysztof Świątek oraz Patryk Serafin. W poprzedniej kolejce lubinianie zdołali przełamać serię spotkań, w których to rywale okazywali się lepsi i w meczu z Wisłą Puławy pokazali niezwykle duży charakter, trzykrotnie odrabiając straty do rywali, dzięki czemu zdobyli jeden punkt w starciu z drużyną walczącą o awans. Hutnik natomiast przed tygoniem również zdobył ważny punkt, remisując bezbramkowo z dotychczasowym liderem rozgrywek, Kotwicą Kołobrzeg. W trzech wcześniejszych meczach wygrali w Jastrzębiu-Zdroju z GKS-em, zremisowali z Siarką Tarnobrzeg oraz ulegli Radunii Stężyca. 

HUTNIK U SIEBIE, ZAGŁĘBIE W DELEGACJI

Tradycyjnie sprawdźmy dotychczasową grę obydwu zespołów - tym razem Hutnika Kraków na własnym boisku oraz Miedziowych w meczach na obcych stadionach. Krakowianie odnieśli cztery zwycięstwa w starciach z Lechem II Poznań, Siarką Tarnobrzeg, Olimpią Elbląg oraz Śląskiem II Wrocław. Do tego dochodzą także trzy remisy i cztery porażki. Podopieczni trenera Jarosława Krzyżanowskiego z boisk rywali wywieźli dotychczas 9  punktów, co przekłada się na zwycięstwa nad Wisłą Puławy, Siarką Tarnobrzeg oraz Garbarnią Kraków. W dziewięciu pozostałych meczach lepsi okazywali się rywale.  

HISTORIA STARĆ Z HUTNIKIEM 

Sobotnie starcie pomiędzy tymi zespołami nie będzie pierwszym w historii ani w Krakowie. Miedziowi dotychczas czternastokrotnie mierzyli się z krakowianami na szczeblu ligowym. Obydwa zespoły po raz pierwszy zmierzyły się ze sobą w I lidze, w sezonie jak się później okazało mistrzowskim dla nas 1990/91. W Krakowie wówczas wygrali gospodarze 3:0. Na wiosnę w Lubinie nasi zawodnicy wzięli rewanż, zwyciężając 2:1. Po raz ostatni z Hutnikiem zmierzyliśmy się w 1997 roku. Wówczas na Stadionie GOS w Lubinie, zwyciężyliśmy 3:1. Dotychczas KGHM Zagłębie zwyciężało sześć razy, cztery razy górą byli zawodnicy z Grodu Kraka oraz cztery razy obydwa zespoły dzieliły się punktami. Bilans bramkowy to 17:16 na naszą korzyść. W starciach naszych rezerw natomiast, jak już wyżej wspominaliśmy, w pierwszym meczu trzy punkty zainkasowali nasi zawodnicy, którzy wygrali w sierpniu ubiegłego roku 4:2. 

Spotkanie 24. kolejki eWinner 2 ligi, pomiędzy Hutnikiem Kraków a KGHM Zagłębiem II Lubin, odbędzie się już w sobotę 25 marca o godzinie 15:00. Zapraszamy do kibicowania naszym zawodnikom do WP Pilot, które jak zawsze przeprowadzi transmisję.