Cenny remis z Miedzią / Drugi zespół / KGHM Zagłębie Lubin
Cenny remis z Miedzią 20 paź

Cenny remis z Miedzią

Do ostatnich sekund trwała walka o doprowadzenie do wyrównania w meczu 12. kolejki rozgrywek III ligi pomiędzy drugimi zespołami KGHM Zagłębia Lubin a Miedzi Legnica. Ambitnie grający "Miedziowi" strzelili gola na wagę remisu w ostatniej minucie spotkania.

20 paź 2019 14:00

Fot. Tomasz Folta
Autor Zagłębie Lubin S.A.

Udostępnij

II drużyna

Pierwsze 45. minut było niezwykle wyrównane. Zarówno w jednej jak i w drugiej drużynie od pierwszych minut wystąpiło wielu graczy, którzy mają na swoim koncie występy na boiskach ekstraklasy. Miało to przełożenie na przebieg widowisko. Oba zespoły grały bardzo mądrze, szanowały piłkę i starały się spokojnie od tyłu budować akcję ofensywne. Dlatego w pierwszej części akcji pod bramką czy to Bieszczada czy bramkarza gości - Jana Szpaderskiego, było jak na lekarstwo. Na przerwę więc oba zespoły schodziły bez zdobyczy bramkowej. W drugiej części szkoleniowcy obu zespołów dokonali kilku zmian. W "Miedziowych" plac opuścił Sirk i Tajti (ten pierwszy jeszcze przed drugą odsłoną), a w ich miejsce pojawili się Białek i Więcek. Z kolei u gości z boiska zszedł znany z występów w Lubinie, Grzegorz Bartczak, a w jego miejsce pojawił się również zawodnik testowany swego czasu w Zagłębiu - Marcin Garuch. To własnie pojawienie się filigranowego pomocnika pozwoliło legniczanom nabrać "wiatru w żagle". Kapitan Miedzi dwoił się i troił, a efekt jego starań przyniósł skutek w 73' minucie, gdy wykorzystał niezdecydowanie w szeregach KGHM II Zagłębia i dał prowadzenie legniczanom. Trenerzy Buczek i Krzyżanowski zareagowali natychmiast, wprowadzając na boisko Mazka i zmieniając ustawienie na bardziej ofensywne. Stąd ostatnie dziesięc minut to ciągły napór "Miedziowych" na bramkę Szpaderskiego. Bramkarz Miedzi kilka razy fenomenalnie ratował swój zespół przed utratą bramki, ale w 90. minucie był bez szans. Prawą stroną ruszył Mazek, który w biegu zgubił dwóch rywali i płasko po ziemi zagrał piłkę na piąty metr. Dopadł do niej Bartosz Białek i mocnym strzałem dał gospodarzom upragnione wyrównanie. Pomimo dalszych prób w doliczonym czasie gry wynik nie uległ już zmianie i mecz zakończył się podziałem punktów. KGHM Zagłębie II Lubin kolejny mecz w ramach 13. serii rozegra znów na własnym boisku, a ich przeciwnikiem będzie Stal Brzeg. Początek 26 października o godzinie 13.

12. KOLEJKA III LIGI

KGHM Zagłębie II Lubin - Miedź II Legnica 1:1 (0:0)
Bramki: 
Białek 90'  - Garuch 73'

KGHM Zagłębie II: 1. Bieszczad - 2. Borkowski, 3. Kruk, 4. Jończy, 5. Bogacz, 6. Soszyński (83' 18. Czuban), 7. Suljić (56' 16. Mazek), 8. Tajti (46' 15. Więcek), 9. Sirk (25' 17. Białek), 10. Żyra, 11. Sypek.

Miedź II Legnica: Szpaderski - Bartczak (46' Garuch), Pojasek, Rogoziński, Musa (70' Rokosz), Conde, Mislov, Zatwarnicki, Łobodziński, Smuga, Heredia (80' Bruno).

Żółte kartki: Jończy, Czuban - Garuch, Bartczach, Musa, Smuga, Zatwardnicki
 

Czerwona kartka: Smuga (druga żółta 72')